800 196 196

Zavolejte ještě dnes

Výtah na schody: Kompletní průvodce 2022

Jak vybrat nejlepší schodišťový výtah pro vás i váš dům

Autor článku Stannah

Výtahy na schody jsou finančně výhodným řešením pro bezpečnější a přístupnější domov. Ať už jste se rozhodli zestárnout na jednom místě, plánujete věci do budoucna nebo se zotavujete po zranění, schodišťový výtah vám nabízí lepší přístupnost všech prostor vašeho domu, udržitelnou nezávislost, a to vše za výhodnou cenu. Zjistěte více informací o různých typech výtahů, jejich výhodách, instalaci, zárukách a v našem návodu ke koupi schodišťového výtahu se dozvíte, jak si výtah zakoupit.

Obsah

 

O výtazích na schody

O schodišťových výtazích

Úvod do problematiky výtahů na schody

Co je výtah na schody?

Výtah na schody je jednoduché zařízení umožňující lepší přístupnost osobám s omezenou hybností, které mají potíže bezpečně zdolávat schody. Schodišťový výtah se skládá z motorizované sedačky, která se pohybuje na pevné kolejnici a lze ho namontovat na všechny typy schodišť, točitá, přímá i venkovní.

Výtahy na schody disponují řadou funkcí pro větší komfort a bezpečí, díky kterým je jejich používání jednodušší (a bezpečnější). Zatímco základní design je dosti podobný, nabídka funkčních prvků a kvalita služeb se u různých výrobců liší. Pojďme se na výtahy na schody a jejich fungování podívat více do hloubky.

Podívejte se na video, ve kterém schodišťový výtah Stannah stoupá po schodech.

Rozměry schodišťového výtahu

Mnoho lidí se při rozhodování o koupi obává, zda výtah se vejde na jejich schodiště. Proto je prvním krokem při koupi schodišťového výtahu bezplatná konzultace u vás doma. V rámci této návštěvy odborný poradce společnosti Stannah zjistí jaké jsou vaše potřeby a změří vaše schodiště. Nicméně, když byste chtěli najít technické specifikace našich schodišťových výtahů jako výšku, šířku, hloubku a délku kolejnic, můžete si je najít na stránce Rozměry schodišťového výtahu.

vyzadejte si kalkulaci zdarma

Žádejte bezplatnou kalkulaci na váš schodišťový výtah Stannah

Stačí jediný krok a budete mít všechny potřebné informace, abyste se mohli zodpovědně rozhodnout.

Požádejte o to hned

Jak schodišťový výtah funguje

Elektrické výtahy na schody
Výtahy na schody využívají hřebenový pohon na baterie, které jsou permanentně dobíjeny ze zásuvky u úpatí nebo na vrcholu schodiště. Díky tomuto pohonu je výtah schopen dopravovat svůj náklad do schodů i ze schodů. Regulátor rychlosti a nouzový brzdový systém zase zajišťují, aby výtah nikdy nejel vyšší rychlostí než je bezpečné (většina schodišťových výtahů se pohybuje rychlostí cca 0,09 metrů za sekundu).

Baterie
Díky dobíjecí stanici zapojené do elektrické zásuvky jsou baterie vždy plně nabité a váš výtah je tak vždy schopen provozu. Nemusíte se však obávat, že by schodišťový výtah čerpal více elektrické energie, než je nutné. Spotřeba je minimální a výdaje za elektřinu se tudíž výrazně nezvýší. Zde se můžete dozvědět více o energeticky efektivních schodišťových výtazích Stannah.

Výpadek dodávky elektrické energie
V případě výpadku dodávky elektrické energiemohou baterie udržet váš výtah i nadále v chodu, a to zhruba na 20 zpátečních jízd. V takové situaci můžete ušetřit energii nastřádanou v bateriích tím, že v době kdy výtah nepoužíváte, vypnete izolační odpojovač. K vypnutí odpojovače by nemělo dojít za jiných okolností než v případě výpadku dodávky elektrické energie. Při běžném provozu by měl být vypínač vždy v poloze „zapnuto“.

Výměna baterií
Životnost baterií pro výtah na schody činí 1 až 5 let. Míra jejich opotřebování závisí na tom, jak často je výtah používán a jak často se baterie nacházejí mimo dobíjecí stanici. Když je čas baterie vyměnit, je vhodné o to požádat profesionálního technika (nejlépe zástupce výrobní společnosti či autorizovaného prodejce). Výměnu byste neměli provádět sami, protože průmyslové baterie jsou uloženy ve vozíku výtahu a jejich instalace vyžaduje odborné znalosti. Baterie bývají většinou zahrnuty v počáteční záruce nebo se na ně vztahuje rozšířený servisní plán.

Nosnost

Nosnost schodišťového výtahu záleží na typu schodiště a modelu, vhodného pro váš dům. Výtahy pro přímá schodiště mohou přepravovat těžší náklad než sedačky pro točitá schodiště. Důvodem je jiný typ kolejnic, který se musí přizpůsobit všem ohybům a otočkám. Obvykle se nosnost výtahů pohybuje mezi 130 a 160 kg u přímých schodišť a 120 a 135 kg u schodišť točitých.

Typy schodišťových výtahů

Existují tři základní typy výtahů pro přímá, točitá a venkovní schodiště. Každý se hodí pro jiný typ schodišť a vyniká unikátním souborem vlastností a výhod. Podívejme se na jednotlivé typy schodišťových výtahů, abyste se mohli rozhodnout, který je pro vás nejvhodnější.

Výtahy pro přímá schodiště

Výtahy pro přímá schodiště jsou nejběžnějším typem, protože byly navrženy pro jednoduchá rovná schodiště. Nejčastěji se jedná o schodiště s 12 až 16 schody. Každý dům je však jiný a tento typ výtahu je možné nainstalovat i na schodiště o délce až 12 metrů. Naštěstí je většina schodišť mnohem kratší a rovnou kolejnici lze snadno uříznout na potřebnou délku. Díky tomu patří tento typ k nejadaptabilnějších výtahům a lze ho též snadno opětovně použít.

Je-li schodiště kratší, není totiž problém kolejnici zkrátit. A tak můžete výtah prodat nebo darovat, nebo si ho jednoduše přestěhovat do nového domu. Aby bylo možné výtah znovu namontovat, musí být nové schodiště dostatečně široké, nesmí však být delší. Kolejnici totiž není možné nastavit.

Výtahy pro točitá schodiště

Zakřivená schodiště mají složitější konstrukci než schodiště přímá. Na štěstí se výtahy pro točitá schodiště mohou přizpůsobit každé otočce i zatáčce a hodí se tak téměř pro každé schodiště. Zpravidla jde o dva druhy výtahů: vyráběné na míru a stavebnicového typu.

Na míru vyráběné výtahy pro točitá schodiště

Jak samotný název napovídá, výtahy na míru jsou navrženy specificky pro vaše schodiště. Na základě rozměrů získaných při bezplatné obhlídce je vytvořen přesný návrh kolejnice. Ta je pak od základu vyrobena, aby dokonale přilnula k vašemu schodišti. Výroba kolejnic na míru je časově poněkud náročnější, ale za to, jak dokonale padne vašemu schodišti a jak hladkou jízdu vám zajistí, to opravdu stojí.

Stavebnicové výtahy na schody

Alternativou je sestavení kolejnice schodišťového výtahu z již existujících dílů. Díky tomu, že jsou jednotlivé komponenty skladem, výtah může být instalován velmi rychle. Je však třeba upozornit, že takto sestavená kolejnice nebude zcela dokonale opisovat tvar vašeho schodiště a jízda na ní může být poněkud kodrcavější. Přesto je pro některé uživatele tato varianta vhodným řešením. Jde hlavně o ty, kteří potřebují výtah nainstalovat co možná nejrychleji. Najdou se však i tací, kterým se design výtahu stavebnicového typu prostě líbí. Důležité je, že si můžete vybrat!

Venkovní výtahy na schody

Venkovní výtahy na schody jsou jednoduše výtahy speciálně navržené pro venkovní schodiště. Takové výtahy vám umožní přístup na dvorek, do zahrady a dokonce i na příjezdovou cestu před garáž. Venkovní svytah na schody byly navrženy tak, aby odolaly vlivům počasí, včetně extrémních veder i mrazů.
Venkovní schodišťové výtahy se obvykle skládají z kolejnic z odolného kovu a pevného plastového sedátka, které může být vystaveno vlivu slunečního záření i zimním teplotám. Ochranný kryt a oplášťovaný kolejnicový systém jsou nezbytnou součástí výtahu a zajišťují, že venkovní schodišťový výtah je schopen čelit nepříznivým povětrnostním vlivům. Pokud se zajímáte o venkovní výtah na schody, nezapomeňte se zeptat na přivolávač výtahu a systém zamykání, které vám umožní výtah bezpečně parkovat.

Repasované výtah na schody

Jelikož renovované výtah na schody pocházejí z druhé ruky, je důležité, abyste měli jistotu, že si je pořizujete u důvěryhodné společnosti. Když si koupíte použitý schodišťový výtah na internetu nebo na bleším trhu, žádnou záruku mít nebudete. Když se však rozhodnete pro koupi schodišťového výtahu z druhé ruky od předního výrobce nebo důvěryhodného prodejce schodišťových výtahů, máte jistotu, že dostanete nejen funkční výtah, ale že vám navíc bude sloužit po dlouhá léta. Nejlepší výrobci schodišťových výtahů dokonce poskytují k repasovaným výtahům také servisní plán. Pokud si nejste jisti, zda by byl pro vás repasovaný výtah vhodným řešením, nebojte se zeptat!

Pro koho je výtah na schody určen?

A teď, když jsme shrnuli to nejdůležitější, vyvstává otázka „pro koho je výtah na schody určen?“ Přesto, že většina lidí nemá problém schodišťový výtah používat, je důležité se ujistit, že jste dostatečně mobilní, abyste bezpečně nasedali i vysedali. Pojďme se podívat na několik možností a pojďme zjistit, jestli je pro vás schodišťový výtah vhodným řešením.

Senioři

Senioři bývají obvykle s užíváním výtahů na schody spojování nejčastěji. A to zcela právem, protože tvoří nejsilnější demografickou skupinu mezi jejich uživateli. Je zcela přirozené, že věkem se naše pohybové možnosti zhoršují. Mnozí senioři dělají vše proto, aby mohli zestárnout na jednom místě. A právě proto výtahy na schody představují atraktivní alternativu ke stěhování i nákladné rekonstrukci. Pro mnohé seniory platí – „můj dům, můj hrad“. Někteří ve svém domě prožili desítky let, takže vidina stěhování pro ně může být tíživá. Díky schodišťovým výtahům se touha zestárnout na jednom místě stává reálnou. Jednoduchá funkčnost a ergonomický design pomáhají seniorům šetřit fyzické síly pro zbytek dne.

Lidé s omezenou hybností

Nejen senioři však používají výtah na schody. Výhody tohoto zařízení ocení také osoby s omezenou hybností. Výtahy na schody mohou pomoci lidem s chronickými potížemi, degenerativními zraněními, případně mohou dočasně ulevit lidem po operaci při rekonvalescenci. Je však nezbytné, aby člověk byl schopen bezpečně nastoupit a vystoupit ze sedačky. I když vám činí potíže si sednout a ohnout kolena do úhlu 90 stupňů, existují stojací modely nebo „bidýlkové“ schodišťové výtahy, které se mohou přizpůsobit vašim potřebám.

Vozíčkáři

Osoby s trvalým postižením a vozíčkáři mohou mít s používáním schodišťového výtahu potíže, ale opravdu záleží na konkrétním případu. Schodišťový výtah není plošinový výtah a nemůže přepravovat invalidní vozík. Takže pokud chtějí vozíčkáři používat schodišťový výtah, je potřeba, aby měli přistavený vozík jak u úpatí, tak na vrcholu schodiště. Rovněž musí být schopni se přesunout z vozíku do sedačky výtahu a zase zpátky. Mohou využít i cizí pomoci, je však lepší, jsou-li schopni tento úkon provést samostatně. Pohybové možnosti se u každého liší a chcete-li zjistit, zda je pro vás schodišťový výtah vhodným řešením, bude nejlepší, když navštívíte naši místní prodejnu.

Domácí mazlíčci

Ačkoliv jsou výtahy na schody navrženy speciálně pro přepravu lidí, není důvod, proč by se jejich výhodám nemohli těšit i vaši domácí mazlíčci. Kočky a malí psi mohou pohodlně po schodech cestovat společně s vámi na opěrce nohou, zatímco starší psi mohou šetřit svou energií a mohou se pohodlně usadit přímo v sedačce. Je důležité připomenout, že právní předpisy nedovolují přizpůsobovat parametry schodišťového výtahu domácím mazlíčkům, takže je na vás, abyste jim pomohli do sedačky nastoupit a vystoupit. Buď jak buď, domácí mazlíčci jsou součástí rodiny a který pes by se rád neprojel?

Funkce a volitelné prvky

Funkce-a-volitelne-prvky

Bezpečnostní funkce a volitelné prvky

Nad rámec standardních funkcí je možné většinu výtahy na schody vybavit volitelnými prvky pro ještě větší bezpečnost a jednodušší používání.

Bezpečnostní senzory

Téměř každý výtahy na schody na trhu je vybaven bezpečnostními senzory, umístěnými pod opěrkou nohou a na bocích motorizovaného vozíku. To znamená, že pokud se v cestě objeví překážka, senzory přimějí výtah jemně, ale okamžitě zastavit.

Sklápěcí kolejnice

Sklápěcí kolejnice je volitelným prvkem pro výtahy s malým odpočívadlem u úpatí schodiště. Kolejnice se automaticky zvedne nebo sklopí podle toho, zda se sedačka pohybuje po schodišti nahoru nebo dolů, a uvolňuje tak místo pro dveře nebo opuštění prostoru schodiště. Díky tomu nehrozí, že o kolejnici zakopnete nebo že bude blokovat únikový východ.

Sklopná opěrka nohou

Téměř každý velký výrobce výtahů na schody nabízí modely se sklopnou opěrkou nohou. Když výtah není používán, opěrka se sklopí a výtah tak zabírá ještě méně místa. Sedačku a loketní opěrky je zpravidla nutné sklopit manuálně. Avšak opěrku nohou lze u modelů nejlepších výrobců sklopit i automaticky. V takovém případě je sklápění většinou ovládané tlačítkem na loketní opěrce. Protože se nemusíte shýbat, abyste opěrku mechanicky sklopili, je nasedání i vysedání ještě jednodušší, což oceníte zvláště na vrcholu schodiště.

Typy bezpečnostních pásů

Volitelné prvky pro lepší kvalitu bezpečnostního pásu mohou být pro uživatele schodišťového výtahu zásadní. Zatímco je v tomto průmyslovém odvětví běžné používat zjednodušenou verzi pásu s přezkou v centrální části (podobné zapínání jako mají popruhy u batohů), některé společnosti, jako Stannah, jdou ve variabilitě bezpečnostních pásů ještě dál. Náš samonavíjecí bezpečnostní pás je ukotven na loketní opěrce. Je opatřen snadno uchopitelnou přezkou, která se snadno zapíná, a to i s artritickými prsty. Bezpečnostní pás je rovněž opatřen jakýmsi imobilizérem, který brání tomu, aby se výtah rozjel dříve než bude pás bezpečně upevněn. Naše diagonální a pětibodové bezpečnostní pásy jsou vedeny přes ramena a v případě potřeby také mezi nohama.

Ovládání

Štíhlá ovládací páka je umístěna na loketní opěrce a umožňuje řídit výtah kteroukoliv částí ruky. Stačí zatlačit a držet páku ve směru, ve kterém se chcete vydat, a výtah se dá do pohybu. Jakmile tlak na páku uvolníte, výtah se zastaví. Ovládací páka je měkká a ergonomická, aby ji mohly ovládat i osoby s omezenou zručností. K dispozici je také varianta ovládání pomocí „volantu“.

Uzamykání na klíč

Možnost uzamčení na klíč zabraňuje neoprávněným osobám s výtahem manipulovat. Jednoduše klíč vyjměte a nikdo jiný nebude moci výtah používat. Až budete výtah opět potřebovat, klíč opět zasuňte. Pokud vám nevadí, že výtah budou používat i jiné osoby, klíč necháte stále zasunutý.

Typy sedaček

Pro svůj výtah na schody si můžete si vybrat z několika typů sedaček. Pohodlí bude při výběru jistě důležitým faktorem, ale nezapomínejte také na praktické vlastnosti sedačky, aby jste uspokojili i své fyzické potřeby. Širší loketní opěrky poskytují více místa a lepší oporu, když se ze sedačky zvedáte. Bidýlkové/stojací modely jsou dobrým řešením pro osoby, kteří mají potíže s ohýbáním kolen či problémy se zády. Díky tomuto modelu se po schodem můžete pohybovat v polostoji a hydraulické sedátko navíc usnadní vystupování.
Kromě těchto praktických vlastností je možné uzpůsobit také design sedačky. Můžete se rozhodnout pro vinylový nebo tkaný potah a vybrat si z celé škály barev. Některé výtahy lze také objednat s rámem ze světlého nebo tmavého dřeva. Jakmile najdete sedačku, která vám bude vyhovovat, přizpůsobte vzhled výtahu interiéru vašeho domu!

 

Ceny a proces nákupu

Ceny a proces nákupu

Ceny výtahů na schody

Ačkoliv je schodišťový výtah levnější variantou než stěhování, rekonstrukce či přesun do domu s pečovatelskou službou, pořizovací cena a náklady na instalaci hrají v rozhodování o koupi stále zásadní roli. Cena výtahu na schody se odvíjí od typu vašeho schodiště a souboru všech volitelných prvků, díky kterým bude zařízení naplňovat vaše potřeby. Zvolit si můžete třeba sklápěcí kolejnici, která se hodí pro schodiště s malou podestou či taková v jejichž blízkosti jsou umístěny dveře. Dále je to funkce automatického otočení sedačky, která umožňuje uživateli se na vrcholu schodiště otočit kolmo k podestě. Chcete-li získat cenu šitou na míru vašemu domu, je třeba se obrátit na odborníka. Prozatím vám nabízíme alespoň základní přehled cen schodišťových výtahů.

Cenově efektivní

Rozhodnutí o nákupu výtahu na schody tkví především v tom, že si uvědomíte jakou skutečnou hodnotu vám přinese. Zatímco v některých případech se počáteční investice může zdát relativně vysoká, v porovnání s náklady na rekonstrukci domu nebo za měsíční pobyt v domově s pečovatelskou službou je vlastně nízká.. Přestěhování ložnice do přízemí domu je možná nejlevnější variantou, je však život v jediném patře vícepatrového domu tím pravým řešením? Výtah na schody vám umožní užívat si svého domu naplno, aniž by vám v tom bránily schody. Když si navíc uvědomíte, že kvalitní vytah na schody mají životnost více než 20 let, pochopíte, že nemůžete získat nic lepšího.

Jak při nákupu výtahu na schody postupovat

Mnoho lidí překvapí, jak je koupě výtahu na schody jednoduchá. Výtah lze totiž nainstalovat téměř na každé schodiště a při bezplatné návštěvě u vás doma můžeme zodpovědět všechny vaše dotazy a rozptýlit případné pochybnosti. Zároveň změříme vaše schodiště, seznámíme vás se všemi volitelnými prvky a zpracujeme bezplatnou kalkulaci s pevnou cenou. Až budete připraveni, náš tým vám přijde výtah nainstalovat. Je to tak jednoduché, jako napočítat do tří.

Hodnocení

Ať už jste věnovali určitý čas průzkumu online nebo jste mluvili s někým po telefonu, dalším krokem k nákupu výtahu na schody je bezplatná obhlídka vašeho schodiště. Při této návštěvě odborník provede obhlídku vašeho schodiště a určí, který typ výtahu je pro něj nejvhodnější. Při rozhovoru s vámi si udělá lepší představu o vašich fyzických potřebách a posoudí, které volitelné prvky by vám používání výtahu zjednodušily. Může jít třeba o instalaci ovládací páky na pravou, spíše než na levou stranu nebo vybavení výtahu funkcí automatického otočení sedačky, která usnadňuje vysedání na vrcholu schodiště pro ty, kteří mají jednu část těla slabší než druhou. Uživatelé se domnívají, že při volbě schodišťového výtahu jsou zásadní technické parametry schodiště, jejich fyzické možnosti výtah obsluhovat jsou však při rozhodování stejně důležité.

Měření schodiště

Jakmile si náš konzultant udělá jasnější představu o uživatelských potřebách, začne s měřením schodiště. To znamená, že určí vhodný typ kolejnice (rovný nebo zahnutý), prověří dostatečnou šířku schodiště a volného prostoru nad hlavou a stanoví způsob zakončení kolejnice na vrcholu a u úpatí schodiště. Zjistí také, která strana schodiště se pro instalaci výtahu lépe hodí. Identifikuje překážky, jako zábradlí nebo dveře na vrcholu schodiště, a určí, zda bude třeba je odstranit nebo bude nutné s nimi v návrhu počítat. Jakmile je dokončena i tato část, dostanete kompletní cenovou kalkulaci, obvykle v několika variantách, ze kterých si můžete vybrat.

Tipy, jak si vybrat vhodný výtah na schody

Výběr vhodného výtah na schody znamená najít takové řešení, které je pro vaši momentální situaci nejpřínosnější. Nejlevnější varianta nebývá zpravidla tou nejlepší. A to stejné platí i pro nejdražší modely. Zde je několik důležitých faktorů, které vám pomohou najít vhodný kompromis odpovídající vašim potřebám i finančním možnostem.

 • Přemýšlejte o tom, jak dlouho chcete žít ve vlastním domě. Pronájem může být na určitou dobu skvělým řešením, zvlášť pokud je vaše rekonvalescence jen dočasnou záležitostí. Avšak pokud hodláte ve svém domě zůstat déle než 18 měsíců, je zpravidla lepší schodišťový výtah ihned zakoupit.
 • Snažte si uvědomit, jak se mohou do budoucna změnit vaše pohybové možnosti. Při pořizování výtah na schody lidé často myslí v intencích momentálních pohybových možností. Bohužel, ty se mohou časem změnit. Dbejte na to, abyste si vybrali takový model, který se může v průběhu času přizpůsobovat vašim potřebám, protože pokud máte s jeho používáním potíže již dnes, do budoucna se situace ještě zhorší.
 • Uvědomte si hodnotu celého balíčku. Mnozí online prodejci nabízejí úžasné ceny, ale nic moc navíc. A je velký rozdíl, jestli dostanete výtah zabalený v krabici, nebo bezpečné profesionálně nainstalované zařízení s několikaletou zárukou. Při výběru výtah na schody (a výrobce) je důležité, abyste zvážili hodnotu, kterou vám daná nabídka v dlouhodobém horizontu přináší. Právě proto, že jsou vstupní náklady zásadní, měli byste se vždy ptát, co z dlouhodobého pohledu získáváte? Bez ohledu na to, které faktory jsou pro vás nejdůležitější, vaše odpověď by měla vždy zahrnovat nezávislost a klid.

Kde koupit výtah na schody

Společnost Stannah je považována za světového lídra v oblasti výroby schodišťových výtahů. Pomohli jsme již více než 750 000 lidí získat zpět svou nezávislost a naše produktové nabídky a zákaznický servis patří k nejlepším. Vyrábíme výtahy již více než 40 let a každý den se snažíme svou práci dělat ještě lépe. Co naši práci odlišuje, jsou lidé, tým společnosti Stannah, počínaje inovativními konstruktéry, přes školené prodejce až po zručné instalační techniky.

Lokální servis schodišťových výtahů

Společnost Stannah v České republice poskytuje servis po celé republice. Ať už žijete kdekoliv, všude najdete zastoupení společnosti Stannah, kde vám pomohou k bezpečnějšímu domovu. Bez ohledu na to, zda jste se na nás obrátili přímo nebo jste kontaktovali autorizovaného prodejce, můžete počítat s následujícím:

 • poctivý a profesionální servis
 • profesionální instalace a následná péče
 • schodišťový výtah, na který se můžete spolehnout
 • společnost, které můžete důvěřovat
 • větší samostatnost ve vlastním domě

Instalace a údržba

stannah stairlifts installation and maintenance

Záruka na výtah na schody

Záruka na výtah na schody zahrnuje několik oblastí. V základu kryje následující prvky: Náhradní díly, opravy, kolejnici a motor/převodovku. Obvykle jsou všechny tyto prvky kryty v rámci počáteční záruční doby. Po jejím uplynutí se rozsah a dostupnost záruky u různých společností výrazně liší.

Prvotřídní záruka společnosti Stannah

Pokud jste se na společnost Stannah obrátili přímo, pak získáte naši prvotřídní záruku pro vytah na schody. To znamená 5letou záruku na motor, převodovku a kolejnici.

Instalace a údržba výtahu na schody

Jakmile jste si udělali potřebný průzkum, zvolili jste výrobce, vybrali jste si doplňkové prvky a zajistili financování, je na čase posunout se k samotné instalaci vašeho výtahu na schody! U nás ve společnosti Stannah probíhá tento proces zcela jednoduše. Jakmile je objednávka odeslána k nám do výroby, ozveme se vám, abychom vás informovali o předpokládaném termínu dodáni. Zavoláme vám také den před samotnou instalací.

Zážitek z instalace od společnosti Stannah

Ať už jste se na nás obrátili přímo nebo jste si nechali výtah na schody nainstalovat některým z našich autorizovaných prodejců, můžete si být jisti, že získáváte zážitek z instalace od společnosti Stannah v celé své kráse. To znamená:

 • Šikovné techniky, kteří byli důkladně proškoleni, aby byli schopni výtah na schody bezpečně instalovat.
 • Kvalitní instalaci provedenou čistě a rychle.
 • Zaškolení ohledně používání výtahu a potřebnou názornou demonstraci.
 • Uživatelskou příručku a přístup k službám následné péče.

Naši prodejci nejsou jen kvalifikovaní pro instalaci dle standardů společnosti Stannah, ale jejich úkolem je také prosazování hodnot naší společnosti. Spolupracujeme pouze s renomovanými odborníky, kteří se stejně jako my zavázali vykonávat kvalitní řemeslo, poskytovat výjimečné služby a poctivou prodejní praxi. Za své výrobky ručíme svým jménem a do našich prodejců vkládáme svou důvěru. Takže ať už stojíte před naší pobočkou nebo nakupujete schodišťový výtah Stannah prostřednictvím distributora, můžete nechat své obavy rozplynout.

Údržba baterií

Jakmile si osvojíte základy, údržba výtahu na schody je pak velmi jednoduchá. Nejdůležitější věcí, na kterou je třeba dbát, je péče o baterie schodišťového výtahu. A to tak, že zajistíte, že výtah bude vždy správně zaparkován na dobíjecí stanici a zaručíte tak, že baterie jsou stále plně nabity. V případě výpadku dodávky elektrické energie se ujistěte, že výtah je vypnut, protože tak chráníte baterie, dokud proud znovu nenaskočí. Pravidelný servis, každoroční kontrola a údržba pomohou zajistit, že baterie vašeho schodišťového výtahu vás nenechají ve štychu.

Čištění

Každých pár měsíců byste si měli nechat výtah vyčistit. Prach a především zvířecí srst se mohou v zařízení nahromadit a ovlivnit fungování výtahu. Lehké otření neabrazivním čistícím prostředkem postačí. Pokud by vám čištění výtahu mohlo činit potíže, požádejte o pomoc přítele, naplánujte servisní prohlídku nebo si zamluvte každoroční kontrolu a údržbu.

Odstraňování potíží

Až se budete seznamovat se svým schodišťovým výtahem, v naší uživatelské příručce (kterou jste dostali po instalaci) najdete tipy na řešení potíží a produktovou dokumentaci. Tyto bezplatné návody vám pomohou pochopit fungování schodišťového výtahu a poskytnou vám odpovědi na vaše dotazy. Samozřejmě nám také můžete zavolat. Rádi vám pomůžeme!

Kontaktujte společnost Stannah

A to je asi tak všechno! Mluvili jsme o různých typech výtahů na schody, jak jsou poháněny, kdo je může používat, probrali jsme prvky pro lepší pohodlí a bezpečnost, i to, jak při nákupu postupovat a kolik výtahy stojí. Řekli jsme si o instalaci, zárukách a následné servisní péči. A teď je to na vás! Jste-li připraveni na další krok, spojte se se společností Stannah ještě dnes! Rádi vám pomůžeme najít pro vás ten správný výtah na schody. Takový, který vám pomůže žít samostatně, ve vlastním domě, po dlouhá léta.