10 největších výhod schodišťového výtahu, které vám změní život

Autor článku Stannah

10 největších výhod schodišťového výtahu, které vám změní život

Pro lidi s omezenou pohyblivostí je snaha o aktivnější a samostatnější život každodenní výzvou. Vhodné mobilní řešení může pomoci tuto výzvu naplnit.

Schodišťové výtahy patří k nejpraktičtějším a nejúčinnějším řešením, která lze v současné době nabídnout. Tato mobilní zařízení jsou navržena tak, aby pomáhala seniorům a lidem s pohybovými obtížemi překonávat přístupové bariéry, jaké pro ně schody v každodenním životě představují.

Zjistěte více o 10 největších výhodách schodišťového výtahu a proč tento typ mobilního zařízení patří mezi nejlepší řešení pro ty, kteří si chtějí užít aktivní a naplněný život.

1. Lepší mobilita a více nezávislosti

Schodišťový výtah dokáže víc než jen pomáhat se zdoláváním schodů. Jedná se o velice účinné a bezpečné řešení, ať už jsou vaše potíže se sníženou mobilitou dočasného či trvalého rázu.

Pokud jste kdy potřebovali pomoct s vykonáváním každodenních činností, pak jistě víte, jak je důležité získat zpět svou nezávislost a uchovat si ji.

Se schodišťovým výtahem není problém, když si zapomenete brýle nebo svou oblíbenou knihu nahoře v ložnici nebo dole v obývacím pokoji. Po schodech se totiž můžete svobodně pohybovat nahoru i dolů a nemusíte se obávat, že upadnete.

Schodišťový výtah vám navrátí nejen vaši nezávislost uvnitř domu, ale může vám vrátit jistotu i na venkovních schodištích.

Představte si, jaké by to bylo užívat bezpečně venkovní schodiště a nebát se možného pádu. Představte si, jaké by to bylo jít s přáteli na procházku do parku, nebo se s nimi setkat a popovídat si, protože venkovní schodiště by vám v tom už nebránilo.

Stačí si pořídit výtah pro interiérové nebo venkovní schodiště a získáte víc než jen svou nezávislost.

2. Větší bezpečnost pro vás i vaše blízké

Větší bezpečnost pro vás i vaše blízké

S věkem ztrácíme rovnováhu. Proto je důležité udržet si aktivní život a zaměřit se na prevenci vzniku úrazů či zranění.

Udržet si aktivní život však neznamená riskovat svou bezpečnost chozením po schodech, když víte, že vaše rovnováha již není jako dřív.

Proto byste měli zvolit takové mobilní řešení, které vám na schodech zajistí maximální stabilitu. Naše schodišťové výtahy jsou charakteristické vysokou kvalitou a funkcemi, které vám poskytnou absolutní komfort a bezpečí, jako např.:

Otočné sedadlo

Díky otočnému sedadlu je nasedání a vysedání jednodušší. Otočný mechanizmus vám totiž umožní natočit sedadlo kolmo k podestě, díky čemuž je zaručena větší bezpečnost při výstupu i nástupu na vrcholu schodiště.

Područky

Kromě pohodlí, které vám područky zajistí při jízdě po schodech, vám poskytnou také oporu při vysedání a nasedání do sedačky.

Bezpečnostní pás

Používání bezpečnostních pásů je velice jednoduché, a to i pro uživatele s artritickými prsty. Pásy jsou navíc dalším bezpečnostním prvkem, který vám zaručuje bezpečí a pohodlí při jízdě po schodech.

Bezpečnostní senzory

Naše schodišťové výtahy jsou vybaveny pokročilými bezpečnostními senzory, které výtah zastaví v případě, že zaznamenají na schodišti jakoukoliv překážku.

3. Snadné použití

Snadné použití

Posláním společnosti Stannah je usnadnit vám život a zajistit vám to nejlepší mobilní řešení. Na rozdíl od jiných technologií jsou naše výtahy navrženy tak, aby jejich používání bylo intuitivní a tudíž snadné.

Výtah uvedete do chodu jednoduše stisknutím tlačítka na područce. V případě, že je výtah zaparkován na jiném podlaží, jednoduše použijete ovladač na stěně a výtah si přivoláte.

Pokud jste vozíčkáři a nejste si zcela jisti, zda je schodišťový výtah pro vás vhodný, naši odborníci na mobilitu vám pomohou vybrat řešení na míru vašim individuálním potřebám.

4. Ekonomické a udržitelné řešení

Pokud se pro vás chůze po schodišti stala noční můrou, možná jste již zvažovali stěhování. Existují však i jiná, méně nákladná řešení, která vám pomohou řešit váš problém se zdoláváním schodů.

Když se rozhodnete pro schodišťový výtah, znamená to, že vás nemusí trápit následující:

  • finanční důsledky spojené s koupí nového domu,
  • nebo vysoký nájem,
  • nebo zvykání si v novém neznámém sousedství.

Se schodišťovým výtahem můžete zůstat tam, kde se cítíte doma. Zůstanete mezi svými sousedy, v prostředí, které znáte, kde máte své pohodlí a kde to máte rádi.

Během bezplatné obhlídky u vás doma, naši odborníci na mobilitu změří vaše schodiště a zhodnotí vaše mobilní potřeby.

Nakonec vám na místě předloží bezplatnou cenovou nabídku a informace ohledně veškerých možností financování a případných exkluzivních kampaní a státních dotací, které by pro vás mohly být relevantní.

Moderní schodišťové výtahy jsou energeticky úspornější, než kdy před tím – což je další výhodou, která činí z tohoto mobilního řešení, v porovnání s jinými variantami, jakými jsou nový dům či domov s pečovatelskou péčí, ekonomičtější alternativu.

Náklady na každodenní provoz schodišťového výtahu jsou poměrně nízké. Vyrovnají se zhruba nákladům na provoz varné konvice nebo mikrovlnné trouby. Nemusíte se obávat, že budete muset počítat kolikrát jste výtah použili nebo že vaše faktura za elektřinu náhle raketově vzroste, protože k tomu opravdu nedojde.

Všechny naše schodišťové výtahy jsou totiž vybaveny dobíjecími bateriemi. To znamená, že baterie se automaticky dobijí, jakmile sedačka zaparkuje na vrcholu či u úpatí schodiště, což ze schodišťového výtahu dělá energeticky velmi úsporné zařízení.

V případě sedaček pro přímá schodiště dochází k nabíjení také při pohybu mezi jednotlivými poschodími.

Dojde-li k výpadku dodávky elektrické energie, můžete během dne bez problémů uskutečnit 15 až 20 jízd po schodišti nahoru či dolů. Nemusí vás proto trápit, že byste uvízli na schodišti nebo na některém poschodí.

5. Můžete dál žít ve svém domě

Domovu se nic nevyrovná. Domov je náš bezpečný přístav, ve kterém uchováváme své nejkrásnější vzpomínky. Může však být také místem se spoustou architektonických překážek.

Aby lidé s pohybovými potížemi mohli i nadále vést aktivnější a šťastný život, je pro ně překonávání takových překážek zcela zásadní.

Schodišťové výtahy jsou skvělým řešením, díky kterému si můžete i nadále užívat pohodlí a bezpečí svého domova, které si zasloužíte. Pokud se na nás obrátíte, pomůžeme vám najít schodišťový výtah, který vám pomůže získat zpět svou nezávislost a zůstat doma, a to bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro výtah nový či repasovaný.

6. Schodišťové výtahy vhodné pro vás i váš dům

Schodišťové výtahy vhodné pro vás i váš dům

Každý dům je jedinečný, stejně jako každé schodiště. Proto když vám nabízíme schodišťový výtah, činíme tak s přesvědčením, že dané mobilní řešení odpovídá vašim individuálním mobilním potřebám a je vhodné pro vaše schodiště.

Další výhodou schodišťového výtahu je možnost přizpůsobit jeho vzhled interiéru vašeho domu. U společnosti Stannah proto nabízíme širokou škálu povrchových úprav a čalounění, abyste si mohli výtah upravit dle svých představ.

7. Nadčasové řešení

Schodišťový výtah je skvělým způsobem, jak investovat do bezpečnosti svého domova a budoucnosti, ve které pád na schodech již nebude překážkou ke šťastnému životu.

Všechna naše mobilní řešení jsou vysoce odolná, takže budou vždy dobrou volbou. Opěrku nohou, područky i sedačku lze navíc snadno sklopit, takže schody zůstanou volné, aby je mohli používat i ostatní.

8. Rychlá a efektivní instalace

Instalace schodišťového výtahu probíhá co možná nejrychleji a nejefektivněji, aby co nejméně narušila váš každodenní život. Ať už je vaše schodiště točité nebo přímé, ze dřeva nebo z jiného materiálu, instalace nevyžaduje žádné stavební práce.

Za normálních okolností je náš technický tým schopen instalaci schodišťového výtahu provést za méně než jeden den. Instalaci provádíme zcela zdarma. Nejsou s ní spojeny žádné náklady navíc a při předání funkčního schodišťového výtahu nehrozí v tomto ohledu žádná překvapení.

Cena, kterou vám spočítají naši odborníci na mobilitu při posuzování vaší domácnosti, je konečnou cenou, kterou zaplatíte za pořízení schodišťového výtahu, včetně jeho instalace a uvedení do provozu.

O úklid po instalaci se také starat nemusíte. Naši technici po instalaci uklidí prostor kolem schodiště a zajistí, aby bylo před jejich odchodem vše uvedeno do pořádku.

Pro váš klid nebudou naši technici považovat instalaci za dokončenou, dokud zařízení neotestují a neujistí se, že ovládání dokonale rozumíte.

9. Šetřete si energii na to, co máte rádi

Abychom mohli žít život, který nás naplňuje, musíme si najít čas a energii na věci, které máme nejraději.

Činnosti jako zahradničení, plavání nebo procházka s vnoučaty tak mohou být se schodišťovým výtahem jednodušší. Ptáte se, jak je to možné? Zamyslete se nad tímhle:

Se schodišťovým výtahem ušetříte kolenům, kyčlím i zádům námahu spojenou se zdoláváním schodů. Budete tak méně unaveni a můžete se zaměřit na jiné aktivity.

I malý pád na schodech může navíc ovlivnit vaši pohyblivost. Schodišťový výtah vám může pomoci se tomuto riziku vyhnout.

10. Nadstandardní záruka a poprodejní servis

Když si vyberete schodišťový výtah, investujete do řešení své mobility, které vám vrátí vaši nezávislost a přispěje ke kvalitnějšímu životu.

Všechny naše výtahy prodáváme s 5letou zárukou a s možností pohotovostní služby, abychom vám kdykoliv mohli pomoci.

Zvolíte-li značku Stannah, vkládáte svou důvěru do globální společnosti, která instalovala již více než 750 000 schodišťových výtahů po celém světě a působí v oblasti výroby výtahů již více než 150 let.

Jsme nesmírně hrdí na služby, které našim zákazníkům nabízíme, protože sahají daleko za rámec samotné instalace zařízení. Naši odborníci na mobilitu, servis zákaznické péče i techničtí odborníci jsou vám k dispozici, aby odpověděli na všechny vaše dotazy a se vším vám pomohli.

Každý si zaslouží cítit se doma v bezpečí. Proto usilovně pracujeme na tom, abychom pro vás vyvinuli ta nejlepší mobilní řešení, která uspokojí vaše potřeby.

Jsme tu vždy pro vás, jsme připraveni pomoci najít to správné řešení, které přispěje k vaší samostatnosti a šťastnějšímu životu. Kontaktujte nás a zjistěte, co všechno můžeme udělat pro vás i vaše blízké.

Související články