Možnosti vybavení schodišťových sedaček

Jak vybrat vhodné vybavení pro schodišťovou sedačku do vaší domácnosti?

Autor článku Stannah

Získejte schodišťovou sedačku s vybavením, které uspokojí vaše potřeby

Jaké vybavení schodišťové sedačky potřebujete?

Vše záleží na vás. Společnost Stannah nabízí řadu modelů schodišťových sedaček různých velikostí pro přímá, zakřivená nebo venkovní schodiště; výhodou většiny našich modelů je možnost volby přídavných funkcí. Během bezplatné návštěvy ve vaší domácnosti vám náš poradce nabídne různé varianty a představí vám funkce, které mohou být pro vás vhodné. Zde je několik možností, které nabízíme.

Společnost Stannah nabízí variantu s elektrickým natočením sedačky

Elektrické natočení sedačky

Všechny schodišťové sedačky Stannah lze v horní části schodiště natočit tak, aby mohl uživatel bezpečně vystoupit.. Pokud má však uživatel z důvodů omezené hybnosti potíže natočit sedačku manuálně, nabízíme funkci elektrického natočení.  Tento mechanismus umožňuje uživateli natočit sedačku směrem od schodů; stačí přidržet ovládací tlačítko ručního nebo dálkového ovládání. Pomocí dálkového ovladače lze sedačku také natočit zpět do jízdní polohy a uvolnit tak místo pro ostatní uživatele schodiště.

Varianta Stannah s výsuvným zábradlím pro přímá schodiště

Sklopná kolejnice    

Pro přímá schodiště nabízí společnost Stannah možnost instalovat sklopnou kolejnici, která se před pohybující se sedačkou automaticky vyklopí a opět sklopí, jakmile souprava přejede. Jedná se o skvělé řešení v případě, že by kolejnice mohla představovat nebezpečnou překážku ve spodní části schodiště či v případě, že jsou v cestě dveře.  Se sklopnou kolejnicí bude vaše schodišťová sedačka Stannah vždy připravená k použití, když jí budete potřebovat a nebude vám překážet, když ji potřebovat nebudete.

Možnosti volby bezpečnostních pásů pro vaši schodišťovou sedačku

Možnosti volby bezpečnostních pásů

Standardní zatahovací bezpečnostní pás u sedaček Siena a Starla byl navržen pro snadné používání a je možné ho vylepšit o funkci „imobilizéru“, díky kterému se sedačka nerozjede, dokud nebude bezpečnostní pás zapnut (u sedaček Sadler se jedná o standardní vybavení).  Naše diagonální pásy vedené přes klín uživatele a pětibodové bezpečnostní pásy (viz výše) poskytují mimořádnou oporu v oblasti ramen a v případě potřeby také mezi nohama. Nabízím také variantu bezpečnostního pásu se středovou sponou.

Vyberte si schodišťovou sedačku v barvě, které ladí si interiérem vaší domácnosti

Výběr čalounění

U interiérových modelů schodišťových sedaček Stannah je možné si vybrat z různých druhů čalounění a široké škály barev, aby sedačka co nejlépe hodila do interiéru vašeho domova.  U modelu Starla je dokonce nabízena varianta tkaného čalounění se světlým či tmavým dřevěným orámováním. Chápeme, že je důležité, aby vaše schodišťová sedačka nebyla jen funkčním prvkem vaší domácnosti, ale aby také ladila s vaším životním stylem. Proto navrhujeme naše schodišťové sedačky tak, aby byly nejen bezpečné a spolehlivé, ale měly také pěkný vzhled.

Získejte schodišťovou sedačku s vybavením, které uspokojí vaše potřeby

Varianty ručního ovládání

Standardní ruční ovládání bylo navrženo s důrazem na ergonomii a uživatelskou jednoduchost pro osoby s omezenou hybností. Někteří uživatelé dávají přednost ovládání ve tvaru svislého „kormidla“. Obě možnosti jsou vhodné pro artritické prsty. Výběr je otázkou pohodlí; vyberte si verzi, která vám nejvíce vyhovuje!

Společnost Stannah nabízí schodišťové sedačky s širokou škálou šířky sedátka

Možnost volby šířky sedátka

Sedátko Siena je standardně vybaveno pohodlnými širokými opěrkami (obrázek vpravo). Máte možnost zvolit úzké sedátko (obraz vlevo), díky kterému je možné schodišťovou sedačku umístit i na schodiště o šířce pouhých 700 mm. Je to skvělá volba pro úzká schodiště i pro uživatele malého vzrůstu.

Máte zájem o další informace o kompletní nabídce schodišťových sedaček Stannah? Zavolejte nám. Naši přátelští poradci jsou připraveni zodpovědět vaše dotazy a vy jste se pak mohli co nejlépe rozhodnout. Informace jsou zdarma a nezavazují vás ke koupi. Zavolejte nám ještě dnes, abyste vše mohli odstartovat.

Mohlo by se vám také líbit:

Rozměry schodišťového výtahu
Schodišťové výtahy: Kompletní průvodce 2020
Získejte schodišťové sedačky s variantami, uspokojte své potřeby a upravte si své bydlení podle vašich představ

Související články