Peněžní příspěvky na schodišťové sedačky

Peněžní příspěvky na schodišťové sedačky v České republice

Jen málo lidí ví, že náklady spojené s pořízením schodišťová sedačka můžete hradit také pomocí peněžních příspěvků. Jelikož víme, že žádost o finanční podporu může být stresující, připravili jsme pro vás základní přehled informací týkajících se jednotlivých dotací, abyste mohli zjistit, jaké máte možnosti.

Je třeba mít na paměti, že většina příspěvků musí být schválena ještě před započetím prací.

Pro více informací o nároku na peněžní příspěvek se obraťte na příslušný úřad. My jsme pro vás shromáždili alespoň základní informace. Možná právě něco takového hledáte.


Schodišťový výtah na míru za peněžní příspěvek pro ZTP

Za peněžní příspěvek pro ZTP si můžete pořídit schodišťový výtah a s ním pocit svobody. Výběr výtahu je na vás.

Věděli jste, že na schodišťový výtah můžete získat příspěvek od státu? Čím je váš příjem nižší, tím vyšší příspěvek můžete získat.  Výběr zařízení je na vás, o všechno ostatní se postaráme my.

Schodišťový výtah si můžete dovolit

Mnoho seniorů, imobilních občanů i jejich ošetřovatelů se domnívá, že schodišťový výtah je drahou investicí, kterou si nemohou dovolit. Stát však poskytuje peněžní příspěvek na koupi schodišťová sedačka až do výše 350 000,-Kč (90 % celkové sumy)! 10 % spoluúčast na doplatku za pořízení schodišťová sedačka závisí na příjmu fyzické osoby se ZTP. Rádi vám poradíme nejen s výběrem a montáží, ale i potřebnými informacemi ohledně relevantního příspěvku na schodišťový výtah.

V současnosti patří společnost Stannah mezi nejúspěšnější výrobce schodišťových výtahů. Od roku 1975 jsme pomohli více než 750 000 seniorů, vozíčkářů a tělesně postižených překonat bariéry ve vlastním domě a 98 % našich zákazníků by nás doporučilo. Stannah je vysoce kvalitní prémiová značka. A takové jsou i naše schodišťové sedačky. Pokud se pro někoho z vašich příbuzných či přátel staly schody nepřekonatelnou bariérou, seznamte je s výhodami schodišťová sedačka Stannah.

Schodišťový výtah Stannah:

 • Díky široké škále bezpečnostních prvků je 100% bezpečný. Všechny schodišťové sedačky Stannah prošly náročnými zátěžovými testy.
 • Vysoká kvalita jako standard: prodáváme pouze takové produkty, které zcela odpovídají vašim požadavkům na kvalitu, bezpečnost a vzhled.
 • Je vybaven bezpečnostními prvky, abyste se nemuseli obávat pádu ze schodů.
 • Je vhodný pro všechny typy schodiště. Instalace je hotová během několika hodin. Nebude vás obtěžovat nepořádek ani hluk.
 • Všechny naše konzultace jsou nezávazné. Naši operátoři jsou tu, aby vám pomohli se správně rozhodnout. V případě, že společně dojdeme k závěru, že schodišťový výtah pro vás není vhodným řešením, nebudeme vás přesvědčovat k jeho nákupu.
 • Je navržen tak, aby zapadl do interiéru vašeho domova. Můžete si vybrat styl, čalounění i konečnou úpravu.
 • Je možné ho použít také jako  domácí výtah – třeba na nákup nebo koš s prádlem.
 • Když ho právě nepoužíváte, můžete ho jednoduše složit. Ostatní členové rodiny či vaši přátelé tak budou moci schodiště pohodlně používat, aniž by se museli výtahu vyhýbat.
 • Máme kvalitní zákaznický servis, rádi s vámi probereme veškeré detaily týkající se výběru schodišťová sedačka.
 • Montáž výtahu u vás doma budou provádět naši odborní technici, kteří vám zároveň ochotně vysvětlí, jak sedačku výtahu ovládat.

Proč by měly být schody pro zákazníky problémem, když pro ně máme řešení? A co je nejlepší, koupi výtahu je možné hradit pomocí  peněžního příspěvku pro ZTP.

Máte nárok na příspěvek?

Konání o přiznání peněžního příspěvku se začíná na základě písemné žádosti. Podkladem k rozhodnutí o příspěvku je komplexní lékařský posudek. Pokud se fyzická osoba podle lékařského posudku považuje za osobu se ZTP, je lékařský posudek podkladem k rozhodnutí o peněžním příspěvku na kompenzaci.

Peněžní příspěvek se poskytuje:

 • pokud je osoba se ZTP podle komplexního posudku odkázána na schodišťový výtah;
 • pokud není možné schodišťový výtah pořídit či zapůjčit na základě veřejného zdravotního pojištění a není možné jej nahradit zdvižným zařízením poskytovaným z veřejného zdravotního pojištění,
 • pokud osobě se ZTP není poskytována celoroční pobytová služba
 • pokud úřad práce, oddělení nepojistných sociálních, dávek vydá právoplatné rozhodnutí o poskytnutí příspěvku.

Peněžní příspěvek je možné poskytnout na základě dokladů o ceně zdvižného zařízení („předfaktura“) anebo dokladů o koupi schodišťová sedačka („faktura“) vyhotovených výrobcem, prodejcem či distributorem schodišťových výtahů či instalační firmou.

Žádost o přiznání peněžního příspěvku se podává písemně na Úřadu práce, oddělení sociálních nepojistných dávek, příslušnému podle místa trvalého pobytu žadatele. Nárok na příspěvek si oprávněná osoba může uplatnit i žádostí podanou elektronicky a podepsanou zaručeným elektronickým podpisem oprávněné osoby. Žádost musí obsahovat odůvodnění.

Abychom vás zbavili studování zákonů a zdlouhavého obíhání úřadů, rádi vám pomůžeme i s žádostí o státní příspěvek na Úřadu práce, oddělení nepojistných sociálních dávek, a s dalšími administrativními úkony. Díky tomu budete mít více času na to nejdůležitější: péči o svého blízkého.

Už od prvního telefonátu se vám budeme naplno věnovat. Stejnou pozornost vám věnujeme i v průběhu konzultací, instalace a údržby schodišťová sedačka, případně i v souvislosti s nutnou úpravou či opravou.

V případě jakýchkoliv dotazů nám kdykoliv zavolejte na bezplatné telefonní číslo 800 196 196. Naše telefonní linka funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Naši školení operátoři jsou vám vždy připraveni pomoci.

Kontaktujte společnost Stannah pro více informací