Výtahy pro přímá nebo točitá schodiště

Který typ schodišťové sedačky je pro vás vhodný?

Nemusí to být tak jasné, jak se na první pohled zdá. Přečtěte si proto náš praktický průvodce. U společnosti Stannah děláme výtahy jak pro přímá, tak pro točitá schodiště. Vyrábíme schodišťové sedačky, které jsou na míru šité vám i vašemu domu. Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma typy výtahů je kolejnice.

POKRAČUJTE VE ČTENÍ

Přímé schodiště vyžaduje rovnou kolejnici a schodiště s ohyby, otočkami či odpočívadly bude potřebovat zahnutou kolejnici. Každé schodiště je jiné, takže každý schodišťový výtah je třeba přizpůsobit vašim osobním potřebám.

Při návštěvě u vás doma náš zástupce přesně změří vaše schodiště a vysvětlí vám všechny možnosti. Nemusí to být tak jasné, jak se na první pohled zdá. Musíme se totiž podívat na dveře, radiátory, okenní rámy i místo, kde bude vaše schodišťová sedačka parkovaná, když ji zrovna nebudete potřebovat.

Ale s tím si nedělejte starosti. Sedačky všech našich modelů je možné úhledně sklopit, takže zabírají jen minimum místa.

Největším rozdílem mezi modely výtahů pro přímá a točitá schodiště je jejich kolejnice.

Abyste se mohli dostat za roh, potřebujete kolejnici, která se stáčí v přesně stejném úhlu jako vaše schodiště, takže na něj bude dokonale pasovat (a bude na schodech zabírat mnohem méně místa). Ať už jsou vaše schody točité, spirálové nebo mají uprostřed odpočívadlo, na jejich vrchol vás zaveze jedině výtah pro točitá schodiště.

Co se týče výtahu pro přímá schodiště, vaše schody musí být bez jakékoliv otočky či zatáčky a na začátku i na konci musí mít podestu, díky které můžete ze sedačky bezpečně vystoupit.

Oba typy kolejnic, rovná i zakřivená, se připevňují přímo na vaše schody, nikoliv na zeď.  Nezáleží na tom z jakého materiálu jsou schody vyrobeny: z kovu, betonu, sádrokartonu nebo dlaždic, schodišťový výtah umíme namontovat vždy tak, aby byl maximálně bezpečný. A nejlepší na tom je, že nejsou třeba žádné stavební práce. Je třeba vyvrtat jen několik málo děr pro připevnění podpěr k vašim schodům a vše je hotovo.

Výtahy pro přímá schodiště

Vaše strmé schody mohou vypadat jako nepřekonatelný problém. Dobrou zprávou je, že naše výtahy pro rovná schodiště vám umožní schody opět používat.

Přímá schodiště jsou schody, které nezatáčí, neohýbají se a nemají uprostřed žádné odpočívadlo. Pokud máte doma jen jedno schodiště, pak je výtah pro přímá schodiště tím správný řešením, který vám schody opět zpřístupní. Musíme se jen přesvědčit, že máte na konci a na začátku schodiště dostatek „prostoru pro přistání“, abyste mohli bezpečně vystupovat a nastupovat. A pak jste připraveni. Naši obchodní poradci vás při bezplatné návštěvě u vás doma provedou celým procesem. Takže v momentě, kdy od vás budou odcházet, vy už nebudete pochybovat o tom, který výtah je pro vás nejlepší.

Naše rovné kolejnice jsou diskrétní a kompaktní. A díky tomu budou mít ostatní lidé stále dostatek místa, aby mohli schodiště pohodlně používat, stejně jako vy se svým novým schodišťovým výtahem.

Z čeho jsou kolejnice vyrobeny?

Naše rovné kolejnice jsou vyrobeny z hliníku a jsou k dodání s různými krycími nátěry, aby vyhovovaly vašemu vkusu.

Výtahy pro točitá schodiště

Protože každý dům je jiný a schodiště jsou různá, má-li vaše schodiště nějakou otočku či se i jen mírně stáčí, musíme ho přesně změřit. Musíme zjistit, zda vaše schodiště:

  • má uprostřed odpočívadlo (kdy obě ramena schodiště spolu běží paralelně)
  • jsou „rozevláté“ (přičemž ramena schodiště svírají úhel menší než 90°)
  • má uprostřed mezipodestu (kdy obě ramena svírají úhel 90°)
  • jde o točité schodiště

Když budeme schopni změřit úhel otočky, pak není problém váš schodišťový výtah přizpůsobit.

Protože je každý schodišťový výtah šitý na míru vašim schodům, je třeba, aby také kolejnice byla vyrobena přesně podle daných rozměrů. To znamená, že možná budete muset na výrobu a instalaci svého výtahu čekat o něco déle, ale jedině tak můžeme zajistit, že vám dodáme perfektní schodišťový výtah, který vyhovuje vašim potřebám. A vy víte, že byl vyroben přesně pro vás.

Kde se vyrábějí kolejnice?

V momentě, kdy si objednáte výtah pro točité schodiště, je plánek vašeho schodiště odeslán do továrny na výrobu kolejnic, kde strojní inženýři společnosti Stannah začnou vyrábět kolejnici přímo pro vás. Na štítku mohou vidět vaše jméno i název země odkud pocházíte, takže přesně vědí, kam jejich práce poputuje. Vědí, že díky jejich práci se lidem po celém světě žije lépe, takže na výrobě každé kolejnice odvedou tu nejlepší práci, aby měli jistotu, že je maximálně bezpečná.

Při výrobě našich schodišťových výtahů myslíme na vás. Víme, že když kolejnici rozdělíme na co nejméně dílů, bude vaše jízda plynulejší. Méně spojů, méně hrbolů, více bezpečnosti.

Jak si mohu být jist, že můj schodišťový výtah bude pasovat na mé schodiště?

Před tím než kolejnice opustí výrobní halu, je každý schodišťový výtah testován, abychom se ujistili, že jezdí po schodech hladce nahoru i dolů a zase zpátky. Každý díl schodišťová sedačka je důkladně kontrolován, takže pokud se objeví sebemenší problém, je vrácen zpět, aby strojaři chybu napravili. Přesně podle rozměrů vytvoříme model vašeho schodiště a výtah na něj připevníme. Takže ještě než technici přijdou do vašeho domu, víme, že váš výtah bude na vaše schodiště dokonale sedět.

Co když jsou mé schody příliš dlouhé pro výtah pro točitá schodiště?

Naše zakřivené kolejnice mohou být mnohem delší než ty rovné. Ta nejdelší kolejnice, kterou jsme dosud vyrobili, měla 72 metrů. To však neznamená, že to byla ta nejdelší, kterou umíme vyrobit.

I kdybyste žili v majáku nebo na zámku, uměli bychom vyrobit schodišťový výtah, který by do vašeho domu pasoval.

Vaše cesta k možnosti užívat opět celý váš dům začíná zvednutím telefonu. Až budete vytáčet naše číslo, představte si tu svobodu, která na vás čeká vlastně jen za rohem. Stačí vám k ní jen tři jednoduché kroky. Zavolejte nám právě teď a udělejte ten první.

Vyžádejte si kalkulaci zdarma