Potřebuji schodišťový výtah? Na tuto otázku nejlépe odpoví příběhy těch, kdo si ji pokládali před vámi

Autor článku Stannah

Žena na schodišťovém výtahu Stannah na vrcholu schodiště v prvním patře domu

Všichni chceme vést kvalitní a aktivní život. Tomu ale můžou být na překážku schody: rádi byste si pohybem udrželi zdraví, ale bojíte se pádu.

Schodišťové výtahy jsou pro každého, kdo už se nepohybuje se stejnou jistotou jako dříve. 

Pokud přemýšlíte, jestli je pro vás schodišťový výtah skutečně ideálním řešením, vězte, že tutéž otázku si pokládá i spousta dalších lidí.

Rádi bychom se tedy podělili o zkušenosti těch, kteří už schodišťový výtah používají, pohybují se z jednoho patra do druhého v naprostém bezpečí a jsou dlouhodobě nezávislí na pomoci druhých. 

Pro koho jsou schodišťové výtahy?

Problémy s rovnováhou a pohyblivostí jsou s přibývajícím věkem zcela normální. A pokud se chcete ve svém domově pohybovat z patra do patra bez jakéhokoliv omezení, je schodišťový výtah dokonalým řešením.

V žádném případě nehrozí, že by vám výtah ubral z pohybové aktivity. Jen zajistí, že se po schodech přepravíte v bezpečí a bez rizika pádu. 

A můžete se dále věnovat józe, pilates, aerobiku, zahrádkaření a dalším aktivitám, které pomáhají lidem s omezenou schopností pohybu zůstat aktivní. 

Schodišťové výtahy můžou být spásou nejen pro ty, kteří se s omezenou pohyblivostí potýkají trvale, ale i pro někoho, kdo se zrovna zotavuje po nemoci nebo úrazu. 

Kompletní rehabilitace po operaci kyčle nebo kolena může trvat několik měsíců. Dokážete si představit, že byste celou tu dobu nemohli opustit svůj pokoj? Se schodišťovým výtahem ale není bezpečný pohyb mezi patry žádný problém, ať už uvnitř domu nebo třeba ze zahrady na terasu.

Vaše pohybové omezení může být trvalé nebo jen dočasné, schodišťový výtah je v obou případech cenným pomocníkem pro celou rodinu. Vám se díky němu bude lépe žít a vaše rodina si už nemusí dělat starosti, že na schodech upadnete a ublížíte si.

Jaké jsou přínosy schodišťového výtahu?

Pokud začínáte mít strach z chůze po schodech, je přirozené, když začnete hledat řešení, které by vám přidalo na klidu i na bezpečnosti.

Přístup na mnohá místa v domě často nemusí být úplně jednoduchý. Spíše naopak: lidé s omezenou pohyblivostí jsou často nuceni překonávat mnoho architektonických zábran.

Tento problém však snadno řeší schodišťový výtah. Když si ho pořídíte, můžete se vrátit ke svým zvykům, jíst zase u jednoho stolu s ostatními členy rodiny a jít ven, kdykoliv se vám zachce.

A protože k instalaci schodišťového výtahu nejsou třeba žádná povolení ani stavební úpravy, můžeme vám ho namontovat během jediného dne.

Díky našemu výtahu tak můžete zůstat tam, kde jste zvyklí, a nemusíte uvažovat o stěhování nebo domově pro seniory. 

Schodišťový výtah vám změní život

Dvě zásadní výhody schodišťových výtahů Stannah jsou bezpochyby lepší kvalita života a nezávislost na druhých.

Přečtěte si příběhy Adama, Matildy a manželů Tonyho a Inge o tom, jak se jim díky našim výtahům podařilo znovu získat nezávislost, sebedůvěru a větší radost ze života.

Svoboda je vždy na dosah ruky

Adam Douglas utrpěl v Iráku vážné zranění, které ho výrazně omezilo na pohyblivosti.

Měl problém sejít a vyjít schody a cítil se tak jako „vězeň ve vlastním domě“. Když si nechal nainstalovat náš schodišťový výtah, všechno se změnilo. Díky tomuto výtahu si dnes Adam připadá jako jiný člověk a vede mnohem aktivnější a šťastnější život.

Schodišťový výtah je jako výhra v loterii

Manželé Tony a Inge vyřešili své každodenní martyrium se zdoláváním schodů, jakmile si nechali nainstalovat schodišťový výtah Stannah. 

Inge už začínala mít pocit, že vyjít schody je skoro nemožné. Díky technické zdatnosti a důkladnosti našeho týmu byla však náprava snadná a rychlá.

Inge si teď doma dojde všude, kam potřebuje. Dokonce tvrdí, že když si uvědomí, kolik svobody a nezávislosti se schodišťovým výtahem Stannah získala, připadá jí to, jako by „vyhrála v loterii“.

Dívka s krásnými očima

Přestože je Matilda ještě velmi mladá, schodišťový výtah má v jejím životě důležité místo. Když jí byl diagnostikován Rettův syndrom, znamenalo to pro ni výrazné omezení pohyblivosti. 

Rettův syndrom postihuje především dívky, které ztrácejí nejen pohybové dovednosti, ale i schopnost komunikovat. Proto komunikují hlavně pohledem a často se jim říká „dívky s krásnými očima“.

Schodišťový výtah Stannah se pro Matilde a její rodinu ukázal jako spolehlivá a pohodlná alternativa, která je zachránila od stěhování a hledání nového bydlení. 

Tradice a modernost v jednom prostoru

Stannah patří mezi největší světové výrobce schodišťových výtahů. Každý den hledáme nové možnosti, jak lidem s omezenou pohyblivostí nabídnout nejlepší zařízení na trhu.

Schodišťové výtahy děláme přesně na míru, což znamená, že každou objednávku důkladně prostudujeme a při výrobě na sebe klademe ta nejpřísnější měřítka.

Jsme rodinná firma s dlouhou tradicí, ale využíváme nejmodernější technologie a necháváme popustit uzdu vlastní fantazii. Díky tomu přicházíme na nová řešení a můžeme lidem s omezenou pohyblivostí nabídnout ty nejlepší pomůcky. 

Je schodišťový výtah pro mě?

Schodišťové výtahy lze instalovat na všechny typy schodišť: přímá, točitá, vnitřní i venkovní. 

Dají vám daleko víc než jen schopnost překonat strach a dostat se z patra do patra. Dokážou proměnit život, udělat ho příjemnějším a kvalitnějším. 

Díky maximální kvalitě všech součástí vám můžeme zaručit dlouhou životnost. Při prvním průzkumu schodiště vám samozřejmě poskytneme individuální poradenství, ale pokud máte dotaz, můžete se na nás kdykoliv obrátit i telefonicky.

Další výhodou schodišťového výtahu je jednoduchá údržba. Bez námahy si s ní poradíte sami nebo vám pomůže někdo z rodiny.

Se schodišťovým výtahem také můžete dát sbohem obavám, že se budete muset stěhovat nebo svůj domov složitě přestavovat, jen abyste nemuseli překonávat schody. Jakmile máte po ruce tak rychlé a účinné řešení, můžete si brzo naplno užívat pohodlí domova.

Užívejte si domov a život zase jako dřív

Se schodišťovým výtahem Stannah můžete i nadále žít, jak jste zvyklí, a zůstat samostatní. Po celém světě jsme nainstalovali už více než 750 000 schodišťových výtahů a každý den pracujeme na tom, abychom svým zákazníkům změnili život.

Abyste mohli být naprosto klidní, naši odborní pracovníci klienty nezávazně navštíví a všechno řádně obhlédnou. Jde nám o to, aby byl pro vás celý proces co nejhladší a nejpříjemnější.

Pokud se chcete poradit, který schodišťový výtah by vám nejvíce vyhovoval, zavolejte nám. Dozvíte se, jak vám můžeme pomoct a vrátit vám domov.

Související články