Často kladené otázky (FAQs)

U společnosti Stannah jsme hrdí na zákaznické služby, které nabízíme, a chceme abyste věděli, že vaše potřeby jsou pro nás nanejvýš důležité. Chceme zaručit nabídku těch nejlepších produktů a služeb a učinit vše proto, abyste měli jistotu, že máte všechny potřebné informace a mohli se tak správně rozhodnout.

Následující otázky nám položili zákazníci před vámi. Doufáme proto, že zde najdete informace, které potřebujete. Pokud se přesto budete chtít na něco zeptat, neváhejte nám, prosím, zavolat a my vám rádi sdělíme všechny potřebné informace.

Dříve než zakoupíte schodišťovou sedačku Stannah >

K čemu se schodišťová sedačka používá?

Schodišťová sedačka je moderní pomůcka k usnadnění mobility, která lidem s omezenou hybností pomáhá používat schodiště bezpečným způsobem. Jedná se o výtahové zařízení, které umožňuje pohyb po schodišti nahoru a dolů, zatímco sedíte v křesle. Někteří ji nazývají také sedačkový výtah.  Více k tomuto tématu se dočtete na této stránce.


Jak schodišťová sedačka funguje?

Schodišťová sedačka Stannah je vždy poháněna bateriovým pohonem.   Pro řádné dobití baterií  je však nutné, aby bylo zařízení neustále zapojeno do elektrické sítě.  Pokud však dojde k výpadku dodávky elektrické energie, baterie zajistí, že se dostanete, kam potřebujete, protože vám umožní dvacet jízd nahoru a dolů.  Baterie se dobíjejí automaticky, vždy když sedačka zastaví na dobíjecí stanici. Takže samotné dobíjení vám nemusí dělat starosti. Více k tomuto tématu se dočtete na této stránce.


Může být schodišťová sedačka umístěna na jakékoliv schodiště?

Pokud se na schodišti můžete postavit, pak budeme nejspíš schopni na něj výtah namontovat. Vaše schodiště může být úzké, strmé, točité, může být uvnitř nebo venku, s několika odpočívadly nebo s dveřmi na vrcholu. Ať je dispozice vašeho schodiště jakákoliv, nejspíš se nám podaří najít řešení, které vám vrátí vaši nezávislost. Chcete-li mít jistotu, zde si objednejte bezplatnou obhlídku svého schodiště.


Může být schodišťová sedačka vedena také za roh?

Ano, s největší pravděpodobností může. Pokud jde o upevnění schodišťové sedačky na točité schodiště, zatím nás nic nezastavilo! Bez ohledu na to, zda bydlíte v majáku nebo ve věži, umožníme vám se po schodech znovu pohybovat. Větší počet odpočívadel není rovněž překážkou.


Jak vybrat vhodnou schodišťovou sedačku?

Sjednejte si nezávaznou schůzku s některým z našich zkušených poradců. Během bezplatné návštěvy u vás doma budete schopni projít všechny možnosti a volitelné funkce každého modelu. Náš poradce vám poskytne poradenství přímo na míru, takže společně budete moci zvolit tu nejvhodnější sedačku, která bude odpovídat vašim potřebám i dispozicím vašeho domu. Více o variantách schodišťových sedaček se dočtete zde. Raději byste si nejprve prohlédli náš katalog? Zde můžete požádat o kopii zdarma.


Mohu si schodišťový výtah před zakoupením vyzkoušet?

Samozřejmě, že ano. Můžete nás kdykoliv kontaktovat a domluvit si schůzku v našem výrobním závodě v Brně a můžete si sami jednu ze schodišťových sedaček vyzkoušet.  Rádi vám pomůžeme.


Je možné schodišťovou sedačku přizpůsobit individuálním potřebám?

Většinu našich modelů je možné vybavit o doplňkové prvky. Mezi ně patří: sklopná kolejnice, volba čalounění a ručního ovládání. Více o doplňkových funkcích schodišťových sedaček se dočtete zde.

Které profesionální organizace udělily společnosti Stannah schodišťové sedačky ocenění, akreditaci či s ní uzavřeli partnerství?

Mimo jiné jsme získali certifikáty ISO v oblasti řízení kvality podnikání a v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví. Naše produkty nesou označení CE, které zaručuje, že byly vyrobeny v souladu s evropskou legislativou v oblasti ochrany zdraví a bezpečnosti. Kromě jiného jsme získali akreditaci od LEIA (Lift and Escalator Industry Association) Asociace podnikatelů v oblasti výroby výtahů a eskalátorů. Úplný seznam ocenění a akreditací najdete na této stránce.


Jaký je hmotnostní limit pro zatížení schodišťové sedačky?

Maximální hmotnostní limit schodišťové sedačky Stannah je 160 kg, ovšem záleží na modelu a typu schodiště, na které je sedačka upevněna. Více o hmotnostním limitu každého modelu se dočtete zde.


Budou ostatní lidé schopni schodiště používat?

Ano. Naše kolejnice zaberou na vašem schodišti jen minimum místa a sedačka se úhledně složí. Schody bude možné používat stejně jako před tím.

Koupě schodišťové sedačky Stannah 

Jak při nákupu schodišťové sedačky postupovat

Máme jednoduchý postup, zahrnující 3 kroky, podle kterého byste se při nákupu schodišťového výtahu měli řídit. Nejprve nás kontaktujte a požádejte o bezplatnou obhlídku vašeho schodiště. Náš zkušený poradce změří vaše schodiště a poskytne vám poradenství šité na míru a vy jste tak mohli zvolit to nejvhodnější řešení. Následně dostanete nezávaznou kalkulaci. Jakmile se rozhodnete, naši technici si naplánují termín instalace, která následně zabere méně než jeden den, což znamená, že ještě týž den budete schopni schody bezpečně používat. Více o dalších detailech si můžete zde.

Kolik stojí schodišťová sedačka Stannah?

Cenové rozpětí pro schodišťové sedačky pro přímá schodiště začíná na 85 000 Kč.U schodišťových sedaček pro točitá schodiště se cena pohybuje okolo 185 000 Kč. Nezapomeňte, že naše schodišťové sedačky jsou vyrobeny přesně na míru pro vás a pro váš dům, a právě v závislosti na vašich potřebách se proto bude měnit také cena. Zásadním faktorem ovlivňujícím cenu schodišťové sedačky je, zda bude umístěna na přímé či točité schodiště. Dalšími faktory jsou:

Délka vašeho schodiště
Typ sedačky, která vyhovuje vašim potřebám
Umístění na přímé či točité schodiště
Zpřístupnění jednoho či více pater
Dovybavení doplňkovými prvky pro větší komfort a bezpečí

Kolik stojí instalace schodišťové sedačky?

Instalace schodišťové sedačky Stannah je součástí našich služeb. To znamená, že když se rozhodnete schodišťovou sedačku Stannah zakoupit, zaplatíte pouze za sedačku, za instalaci již nic neplatíte.

Co cena schodišťové sedačky zahrnuje?

Schodišťovou sedačku vyrobenou na míru dle vašich potřeb a přesně pro vaše schodiště, včetně vámi vybraného čalounění a barvy, standardních ergonomických prvků, jako třeba bezpečnostní pás či ruční ovládání. Zahrnuje instalaci, včetně předvedení a následného úklidu, dále 5letou záruku, která je nejdelší svého druhu na trhu, a Stannah Česká republika navíc v rámci záruky nabízí servisní prohlídky zdarma po dobu pěti let. A samozřejmě veškeré potřebné poradenství. Více o možnostech schodišťových sedaček se dočtete zde a o naší záruce zde.

Může být pořízení schodišťové sedačky hrazeno ze zdravotního pojištění?

Některé pojišťovny umožňují svým klientům v rámci pojistných smluv využít benefitů, které mohou pokrýt úpravy domu. Některé typy osobního pojištění, kompenzační programy pro zaměstnance či lékařské svěřenecké fondy vám mohou pomoci také s financováním schodišťové sedačky. Kontaktujte svou zdravotní pojišťovnu pro více informací a zjistěte, zda by vám mohli s financováním alespoň částečně pomoci.

Je možné na financování schodišťové sedačky získat nějaký grant?

Financování schodišťové sedačky je možné zajistit také pomocí grantů či dotací. Je třeba mít na paměti, že většina příspěvků však musí být schválena ještě před započetím prací. Přečtěte si o možnostech dotací či grantů k financování schodišťové sedačky v České republice zde.


Instalace

Jak probíhá instalace schodišťové sedačky?

Samotná instalace zabere jen pár hodin, protože kolejnice schodišťové sedačky se upevňuje na schody, nikoliv na zeď, proto není nutné ani stavební povolení. Naši zkušení technici vyvrtají jen několik malých děr do vašeho schodiště a než odejdou, ujistí se, že víte, jak sedačku bezpečně a pohodlně ovládat. Následně po sobě vše uklidí, takže můžete zařízení ihned začít používat. Podívejte se na video a přečtěte si více o instalačním procesu zde.

Mohu si schodišťovou sedačku nainstalovat svépomocí?

Jste-li školený a certifikovaný instalační technik schodišťových sedaček, pak ano. Pokud ne, pak vám rozhodně nedoporučujeme, abyste se do instalace sami pouštěli. Z bezpečnostních důvodů neprodáváme schodišťové sedačky k samoinstalaci. Schodišťová sedačka je kompenzační pomůcka pro usnadnění mobility, která má zajistit vaši bezpečnost. Cítili byste se snad bezpečně při používání zařízení, které instaloval amatér? Proč to riskovat, když je bezpečnost tím pravým důvodem, proč jste si schodišťovou sedačku pořídili?

Lze schodišťovou sedačku instalovat i venku?

Ano. Schodišťová sedačka Stannah pro venkovní schodiště byla navržena tak, aby vám poskytla pohodlí a bezpečí, když se budete potřebovat dostat na dvůr, do garáže, na verandu nebo třeba jen zdolat pár schodů před vchodovými dveřmi. Naše schodišťové sedačky fungují i při extrémních teplotách. Přečtěte si o nich více zde.

Jaké jsou požadavky na instalaci schodišťové sedačky?

Během bezplatné obhlídky vašeho schodiště si náš poradce ověří jediný požadavek, který je pro instalaci nezbytný a tím je přístupná zásuvka v blízkosti schodiště. Den před instalací je pak ze schodiště nutné odstranit věci, které by mohly překážet, jako květiny či fotografie. Po dokončení instalace je můžete zase vrátit na místo. Klikněte zde a dočtete se víc.

Jak dlouho potrvá samotná instalace schodišťové sedačky?

Průměrná doba instalace schodišťové sedačky jsou 3 až 4 hodiny. Jedná se o rychlý proces, který nijak zásadně nenaruší provoz vaší domácnosti. Více se dočtete zde.


Až zakoupíte schodišťovou sedačku Stannah

Jaká je životnost schodišťové sedačky?

Schodišťová sedačka Stannah vydrží poměrně dlouho. Máme zkušenost, že v některých případech naše sedačky vydržely i více než 20 let! Zásadním faktorem, který může prodloužit životnost vaší schodišťové sedačky je pravidelná údržba. Doporučujeme, abyste si nechali zařízení každý rok zkontrolovat a měli tak jistotu, že funguje bezchybně.

Záruka na schodišťový výtah

Ačkoliv je to málo pravděpodobné, v případě, že by s vaší schodišťovou sedačkou v záruční době něco stalo, v rámci záruky máte nárok na přednostní přivolání pohotovostní služby. Naše díly a součástky jsou vyrobeny tak, aby odolaly zubu času. Pokud však z důvodu běžného opotřebení potřebují v záruční době vyměnit, snadno se o to postaráme. Více se dočtete zde.

Co když potřebujete provést údržbu schodišťové sedačky?

Doporučujeme provádět údržbu pravidelně jednou za rok, což je služba, kterou našim zákazníkům nabízíme.  Kontaktujte nás pro více informací.

Je možné kolejnici schodišťového výtahu zkrátit?

Je-li to nutné, kolejnici schodišťové sedačky je možné zkrátit. Jelikož byla však schodišťová sedačka vyrobena na míru vašemu schodišti a míry byly změřeny před samotnou výrobou, následné zkracování by nemělo být potřeba.

Je možné schodišťovou sedačku odinstalovat?

Je-li to nutné, schodišťovou sedačku lze snadno odinstalovat. Jelikož jsou naše sedačky instalovány na schody a nejsou připevněny ke stěně, jediné, co po ní zůstane, jsou malé dírky ve vašem schodišti.

Mohu svůj schodišťový výtah přeprodat někomu jinému?

Schodišťová sedačka je vyrobena na míru určitému schodišti, což znamená, že ji nelze umístit na jiné schodiště. Některé části schodišťové sedačky je možné recyklovat, jako třeba samotnou sedačku, takže v některých případech je možné přeprodat zařízení zpátky společnosti Stannah. Většinu dílů však nebude možné znovu použít právě proto, že je sedačka vyrobena přesně na míru pro konkrétního uživatele. Pro více informací se obraťte přímo na nás.