Co je schodišťový výtah? Historie 40 let mění typologii schodišťových výtahů

Stannah schodišťový výtah je moderním pomocným zařízením, stejně jako ostatní domácí spotřebiče.

Autor článku Stannah

co je schodistove sedatko pro seniory

Stannah je rodinná firma, která působí na trhu již 150 let. Pokud jde o prodej našich výrobků, etika naší společnosti rozbíjí ustálené bariéry tím, že poskytuje zákazníkům produkt, který je naplňuje důvěrou. Před více než 40 lety jsme do našeho sortimentu zahrnuli schodišťové sedačky (schodišťová sedátka); od té doby jsme pomohli více než 700 000 lidem. Zvládání každodenního boje s omezenou pohyblivostí je celosvětovou záležitostí, kterou si ve společnosti Stannah při vývoji produktů dobře uvědomujeme.

Některé bariéry jsou tak silné, že je zapotřebí každodenního odhodlání a vytrvalosti, aby bylo zrušeno ono zažité stigma kolem mobilních zařízení, jakými jsou například schodišťové sedačky. Již více než 40 let vyvíjíme neustálé úsilí s cílem přeměnit klasické schodišťové sedačky do podoby moderní asistenční technologie, tedy nikoli do podoby něčeho, co by dané pocity z postižení ještě posílilo.

Přestože existuje určitá obava ze stigmatu spojeného s pomocnými mobilními zařízeními, nejedná se o univerzální sentiment. Po těchto letech většina uživatelů schodišťových sedátek oceňuje výhody tohoto pomocného zařízení; tito uživatelé se vůbec necítí osamoceni nebo v rozpacích z toho, že oni sami taky takové zařízení používají.

Podle zdroje Age UK se 81% dotázaných osob domnívá, že společnost nyní tyto pomocné pomůcky pro mobilitu více akceptuje. Třebaže je před námi ještě dlouhá cesta, společnost Stannah již nyní hraje zásadní roli v tomto posunu paradigmatu. Již více než 40 let bojujeme proti stigmatům v souvislosti s používáním pomůcek pro zajištění mobility, zejména u starších lidí, hlavně proto, že tato stigmata měla škodlivý dopad na jejich zdraví a pohodu. Tito lidé oddalovali rozhodnutí o instalaci schodišťová sedačka až o 8 let. A bohužel, když už se tak rozhodli, bylo to po pádu s následkem těžkého zranění nebo zdravotní neschopnosti.

Proto jsme přesvědčeni, že sdílením pozitivních modelů a vývojem vizuálně atraktivních produktů jsme způsobili lepší stav s ohledem na akceptování našich schodišťových výtahů a dalších typů asistenčních technologií v obecném měřítku.

vyzadejte si kalkulaci zdarma

Žádejte bezplatnou kalkulaci na váš schodišťový výtah Stannah

Stačí jediný krok a budete mít všechny potřebné informace, abyste se mohli zodpovědně rozhodnout.

Požádejte o to hned

Co je schodišťový výtah?

Schodišťové sedátko v domácnosti

 

Jak naznačuje samotné slovo, schodišťové sedátko je výtahové zařízení, které umožňuje pohyb po schodišti nahoru a dolů, s posezením v křesle. Někdy se tomuto zařízení říká „sedačková lanovka“. Nicméně, ve společnosti Stannah věříme, že schodišťový výtah překračuje svůj slovní význam. Výhody schodišťová sedačka pro lidi, kteří mají potíže s chůzí do schodů, překračují rámec vlastní funkčnosti. To znamená, že je také sníženo riziko pádu a poskytnuta úleva opotřebovaným kloubům:

  • Posílení důvěry;
  • Zlepšení autonomie;
  • Tento produkt poskytuje klid rodinným příslušníkům, kteří vědí, že jejich blízcí jsou v bezpečí;
  • Svoboda a možnost používat celou svou domácnost.

Především, budete mít více energie pro lepší věci v životě!

Společnost Stannah přináší novou definici pro typologii schodišťová sedačka

Schodišťový výtah je „jen“ dalším moderním spotřebičem, který si kupujete, abyste usnadnili svůj každodenní život, stejně jako myčka, pračka nebo vysavač. Hlavní rozdíl však spočívá v tom, že když postupně stárnete, schodišťová sedačka může eliminovat riziko vašeho pádu na schodech, což přináší více klidu než jakýkoli jiný přístroj!

Společnost Stannah chce i nadále překonávat odpor, který někteří lidé při nákupu schodišťového sedátka pociťují, a to kvůli určitému stigmatu a kvůli tomu, že se obávají, aby jejich domov nevypadal jako pečovatelské zařízení.

Další lidé mohou považovat schodišťové sedátko za zbytečný luxus. Ale poté, co jsme byli svědky mnoha případů vážných zranění způsobených pádem na schodišti, jsme nyní více než kdy jindy přesvědčeni, že schodišťové sedátko je nezbytností pro každou stárnoucí rodinu. Takové jednoduché úkoly, jako je stoupání nahoru, už nebudou problémem! Pomysleli jste někdy na to, jak snadné je vzít nahoru čisté vyprané prádlo nebo pejska?

Tyto další aspekty života vnášejí schodišťová sedátka do osobního prostoru, mimo klinický prostor, kterému se všichni snažíme vyhnout. Zaměřujeme se především na odstraňování překážek, a to není jen o starosti o velmi staré lidi. Produkty společnosti Stannah splňují požadavky náročných moderních zákazníků.To bude platit i nadále v budoucích generacích.

Kdo se může stát uživatelem schodišťová sedačka?

Kdo se může stát uživatelem schodišťová sedačka?

 

Schodišťové sedačky nebo schodišťové sedačky jsou určeny pro každého, kdo má potíže s chůzí do schodů. Většina uživatelů schodišťových výtahů je schopna chodit, i když mohou někdy trpět bolestí při stoupání po schodech (například kvůli opotřebovaným kolenním kloubům) nebo v důsledku stavu, který ovlivňuje jejich rovnováhu; tito lidé se necítí při chůzi do schodů bezpečně. Před několika lety by lidé byli ochotni instalovat schodišťový výtah pouze po pádu ze schodů. Nyní však více než kdy jindy máme takové zákazníky, kteří si instalují schodišťové sedačky proto, aby tomuto pádu předem zabránili a aby si poskytli větší nezávislost a klid ve své rodině.

Dobře rozumíme tomu, že někteří lidé otálejí s pořízením tohoto asistenčního zařízení; naši zákazníci, kteří překonali toto stigma a pořídili si schodišťový výtah do své domácnosti, říkají, že nyní je život mnohem jednodušší; většina z nich říká, že si toto zařízení měli pořídit již dříve!

Čím se schodišťový výtah Stannah liší od ostatních?

Čím se schodišťový výtah Stannah liší od ostatních

 

Všichni lidi nejsou stejní, ani všechny domácnosti nejsou stejné. Každý zákazník je jedinečný, stejně jako každý schodišťový výtah! My poskytujeme schodišťový výtah, který se hodí pro každého!

Naše schodišťové sedačky jsou jedinečné, protože jsou navrženy tak, aby přesně zapadly do vašich domácností. Ať už žijete v klasické nebo moderní domácnosti, nebo ať již máte rovné nebo zakřivené schodiště, pomůžeme vám najít správné výtahové sedátko, včetně širokého výběru možností čalounění; naši zákazníci mohou získat perfektní schodišťový výtah, který přesně odpovídá jejich domácnosti. Nabízíme také venkovní schodišťové sedačky, které se mohou stát vynikajícím doplňkem pro vaši zahradu.

Od té doby, co jsme před 40 lety spustili produkci našich schodišťových výtahů, aplikujeme naše odborné znalosti související s výrobou schodišťových výtahů, které představují kombinaci přísných principů designu, příjemné estetiky, bezpečnosti a dlouhodobé hodnoty. Pokud jde  o oblečení pro osoby s osteoartrózou, využíváme pomoci našeho návrhářského týmu u řezacích produktů, které nabízíme ve své řadě Starla a také u bezpečnostních pásů nebo snímačů; neustále usilujeme o vývoj inovativních funkcí, které udržují naše schodišťové sedačky na špičkové technologické úrovni zaručující výjimečnou kvalitu. Výsledkem je výroba elegantních a přesto velmi robustních schodišťových výtahů, které odolávají času.

40 let odbourávání stigmatu

40 let odbourávání stigmatu

 

Tyto výhody skutečně mění životy lidí. Avšak přijetí toho, že toto schodiště skutečně potřebují, je pro některé naše zákazníky nejtěžší výzvou. Ve skutečnosti má mnoho lidí, kteří potřebují pomůcky pro zajištění své mobility, obavu, zda si tyto pomůcky mají pořizovat, nebo jsou nervózní z toho, že by měli tyto pomůcky používat před ostatními.

Asociace mezi pomůckami pro zajištění mobility a stárnutím či zhoršováním fyzického stavu přispěla ke stigmatizaci příslušných postojů. Pro většinu našich zákazníků však výhody schodišťových výtahů pro udržení nezávislosti a kontroly vedly k pozitivním postojům; tito lidé si uvědomují, že schodišťové sedačky jim přinášejí nezávislost, svobodu a bezpečnost.

Jak poznáte, že potřebujete schodišťový výtah?

  • Členové rodiny se obávají toho, jak se dostanete nahoru a dolů po schodech;
  • Vy sami si všímáte, že používáte při chůzi po schodech neobvyklé způ
  • Chůze nahoru a dolů po schodech má negativní dopad na energetickou hladinu po zbytek dne.

S instalací schodišťová sedačka můžete začít co nejlépe využívat každý jednotlivý den a hlavně zlepšovat svou celkovou kvalitu života. Nakonec, když si koupíte schodišťový výtah dříve, můžete těžit z těchto výhod po mnoho dalších let.

Pokud jde o naši společnost Stannah, budeme neustále přemýšlet o svých zákaznících; budeme si stále více uvědomovat význam naší značky a našeho designu; budeme prosazovat individualitu svých zákazníků a propagovat pozitivní postoj ke stárnutí; budeme co nejvíce využívat technologie, které máme k dispozici.

Související články