Návod na údržbu schodišťového výtahu: jednoduché tipy, jak udržovat a čistit schodišťový výtah

Autor článku Stannah

Návod na údržbu schodišťového výtahu jednoduché tipy, jak udržovat a čistit schodišťový výtah

Údržba schodišťového výtahu je nezbytná, aby mohl výtah bezproblémově fungovat dlouhé roky. Víte však, jak výtah správně čistit a udržovat? A víte, jaká je obvyklá životnost schodišťového výtahu?

Kvalita schodišťových výtahů Stannah a preventivní údržba pomohou prodloužit životnost vašeho zařízení. Údržba schodišťového výtahu je poměrně jednoduchá. Zvládne ji v podstatě každý, vy, příbuzný nebo blízký přítel.

Zjistěte proč je údržba schodišťového výtahu nezbytná a jak postupovat, abyste ji prováděli správně.

Víte, jak můžete prodloužit životnost schodišťového výtahu?

Aby zařízení efektivně fungovalo po dlouhá léta a mohli jste díky němu vést aktivní a nezávislý život, je třeba při koupi zvážit několik věcí.

Mezi faktory, které mohou zkrátit nebo prodloužit životnost schodišťového výtahu patří především kvalita výrobku, způsob instalace a údržba. Pojďme se na ně nyní podívat podrobněji.

Výroba a kvalita jednotlivých komponentů

Jedním z faktorů, které je třeba zvážit, jsou výrobní procesy a kvalita jednotlivých komponentů schodišťového výtahu.

Schodišťové výtahy Stannah jsou vyrobeny tak, aby vydržely. Proto jsou veškeré komponenty vyrobeny v našich závodech podle striktních technologických postupů, s důrazem na kontrolu kvality a bezpečnost.

Díky tomu si můžete být jisti, že dostanete zařízení, které je bezpečné a bude schopné fungovat stejně efektivně a kvalitně po dlouhá léta.

Instalace

Životnost vašeho schodišťového výtahu rovněž přímo souvisí se způsobem instalace.

Náš tým profesionálních techniků provede důkladná měření s využitím fotometrie, aby pečlivě nastudoval parametry vašeho schodiště.

Díky tomu není třeba řešit nesrovnalosti v průběhu instalace a rovněž se zamezí předčasnému opotřebování důležitých komponentů.

Údržba

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro zaručení hladkého provozu schodišťového výtahu je správná údržba.

Máme zkušenost, že při pravidelné údržbě mohou schodišťové výtahy Stannah vydržet více než 20 let. Čím lépe se o výtah budete starat, tím déle vám vydrží.

Údržba schodišťového výtahu: klíč k prodloužení životnosti schodišťového výtahu

Údržba schodišťového výtahu klíč k prodloužení životnosti schodišťového výtahu

Naše schodišťové výtahy jsou navrženy tak, aby vydržely intenzivní používání. Podobně jako jiná zařízení, vyžadují ovšem pravidelnou údržbu, aby fungovaly co nejlépe.

Pokud schodišťový výtah používáte často, měli byste ho pravidelně čistit a provádět údržbu. Údržba schodišťového výtahu je celkem jednoduchá a můžete ji provádět sami nebo někdo, komu věříte.

Zde vám nabízíme několik tipů, které pomohou prodloužit životnost vašeho zařízení.

Čištění a lehké promazávání

Vždy, když provádíte čištění schodišťového výtahu, je třeba ho vypojit ze zásuvky. Rovněž je nutné, aby byl výtah umístěn u úpatí schodiště a musí být vypnutý. Čištění ve spodní části schodiště je rozhodně bezpečnější a vyhnete se možnosti pádu.

K čištění používejte vlhký hadřík, kterým otřete sedačku, područky, opěrku nohou i kolejnice. Vyhněte se používání abrazivních čistících prostředků.

Čištění schodišťového výtahu provádějte alespoň jednou týdně, abyste odstranili všechen prach a nánosy, které se na jednotlivých komponentech usadí.

Kolejnici doporučujeme každé tři měsíce namazat, aby byla jízda stále stejně plynulá.

Údržba baterií

Baterie v našich výtazích jsou dobíjecí, proto jsou energeticky velmi efektivní. Pro větší bezpečnost jsou baterie umístěny v uzavřeném boxu a jsou chráněny proti vylití.

Nabíjení baterií je velmi jednoduché:

  • Schodišťový výtah by měl být vždy zapojen do zásuvky, aby byly baterie vždy řádně dobité. V případě výpadku dodávky elektrické energie, tak můžete provést 15 až 20 jízd aniž byste museli baterie dobíjet.
  • K dobíjení baterií dochází v momentě, kdy je schodišťový výtah správně zaparkován na dobíjecí stanici. U schodišťových výtahů pro přímá schodiště může k dobíjení docházet také při samotné jízdě.

Abyste odhadli, jak dlouho vydrží baterie vašeho schodišťového výtahu nabité, potřebujete zvážit, jak často výtah používáte a jak často necháváte sedačku zaparkovanou mimo dobíjecí stanici.

Doporučujeme, abyste schodišťový výtah nenechávali mimo provoz příliš dlouho. Když zařízení nepoužíváte, musí být schodišťový výtah vždy zaparkován na dobíjecí stanici, aby byly baterie řádně nabité.

Pokud si budete přát zkontrolovat stav baterií vašeho schodišťového výtahu, můžete si domluvit návštěvu servisního technika. Naši technici se ujistí, že baterie fungují správně. V případě, že zjistí, že tomu tak není, doporučí další kroky.

Maximální nosnost

Dalším faktorem, který rovněž ovlivňuje životnost vašeho schodišťového výtahu, je dodržování maximální nosnosti.

Budete-li dodržovat maximální nosnost stanovenou pro váš model schodišťového výtahu, pomáháte udržovat motor a další části výtahu v dobrém stavu a vyhnete se jejich předčasnému opotřebování.

Důležitost pravidelné údržby schodišťového výtahu

Budete-li dodržovat správný postup při údržbě vašeho schodišťového výtahu, pak si můžete být jisti, že tak chráníte prostředky, které jste do schodišťového výtahu investovali, abyste se mohli po svém domě samostatně a volně pohybovat.

Společně se zárukou, kterou společnost Stannah nabízí, tak můžete prodloužit životnost zařízení o několik dalších let.

Společnost Stannah vám nabízí 5letou záruku: záruka na výrobní vady všech komponentů je poskytována na 3 roky a záruka na motor je pak ještě o další dva roky. Pro váš klid navíc nabízíme 5 bezplatných návštěv technika a efektivní pohotovostní služby.

Pokud se stane, že budete potřebovat servis po skočení záruční doby, můžete se na nás vždy obrátit a zjistit, jak můžete konkrétní problém v danou chvíli řešit a zajistit tak, že o váš schodišťový výtah je správně postaráno.

Servisní údržba schodišťového výtahu

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně údržby schodišťového výtahu, můžete se na nás kdykoliv obrátit. Prostřednictvím našeho zákaznického servisu jsme schopni zodpovědět většinu vašich dotazů, aniž bychom museli plánovat návštěvu servisního technika. Doporučujeme, abyste si naše číslo uložili do telefonu, abyste nás mohli kontaktovat vždy, když budete potřebovat.

U společnosti Stannah rovněž nabízíme nejlepší poměr ceny a kvality při řešení urgentních oprav. Díky našemu efektivnímu poprodejnímu servisu se nemusíte obracet na jiné dodavatele nebo platit za zbytečné opravy. Vždy vám řekneme, co přesně bude potřeba, aby váš schodišťový výtah bezproblémově fungoval.

Jsme tu, abychom vám pomohli, ať už se snažíte překonat jakékoliv potíže s omezenou pohyblivostí. Spojte se s námi a zjistěte, co všechno pro vás můžeme udělat.

Související články