Kompletní průvodce fungováním schodišťového výtahu

Autor článku Stannah

Kompletní průvodce fungováním schodišťového výtahu

Pokud se denně potýkáte s omezenou pohyblivostí a nechcete se stěhovat, díky povědomí o fungování schodišťového výtahu snadno pochopíte, proč je tato pomůcka ideálním řešením, které vám pomůže znovu získat nezávislost a zlepšit kvalitu vašeho života.

Schodišťové výtahy Stannah vyrábíme na míru, aby dokonale pasovaly na každé schodiště. Proto jsou považovány za jedno z nejbezpečnějších zařízení pro osoby s omezenou pohyblivostí na trhu. Navíc se velmi snadno používají.

Jak funguje schodišťový výtah?

Jednoduše řečeno, schodišťový výtah přepravuje jednu osobu mezi dvěma nebo více patry. A podle toho, jaký model schodišťového výtahu si vyberete, se můžete pohybovat v polostoji nebo pohodlně sedět.

Samotný schodišťový výtah jede po kolejnici, která může být připevněna ke schodišti nebo ke stěně. Výběr kolejnice a její správná instalace hrají klíčovou roli v tom, aby se uživatelé mohli přepravovat mezi patry bezpečně a pohodlně.

Jak se schodišťový výtah používá?

Používání schodišťových výtahů je bezpečné a docela snadné. Stačí se posadit na sedačku, zapnout bezpečnostní pás, stisknout tlačítko na loketní opěrce a můžete jet.
Když dojedete do požadovaného poschodí, jen si odepnete bezpečnostní pás a vstanete ze sedačky.

Konstrukce schodišťových výtahů Stannah je minimalistická, bez přílišného množství tlačítek nebo kontrolek, abyste je mohli používat co nejpohodlněji.

Jak fungují jednotlivé komponenty schodišťového výtahu?

Jak fungují jednotlivé komponenty schodišťového výtahu

Schodišťové výtahy mají být v prvé řadě praktické. Jejich každá jednotlivá součást by se tedy měla používat snadno a intuitivně.

Nabízíme velký výběr modelů schodišťových výtahů a podle toho, který si zakoupíte, si můžete pro větší pohodlí přidat různé volitelné prvky, například automatickou otočnou sedačku.
Naše schodišťové výtahy lze samozřejmě upravit na míru daného schodiště nebo potřebám osoby, která jej bude používat.

Ovládání nebo joystick

K řízení schodišťového výtahu a bezpečné jízdě nahoru i dolů můžete používat ruční ovládání nebo joystick.

Schodišťové výtahy Stannah jsou dodávány se dvěma dálkovými ovládáními. Pokud se schodišťový výtah nachází v jiném patře, stačí stisknout tlačítko a výtah přijede přímo k vám. Dokonce se rozsvítí ve tmě, takže se vám nikdy nestane, že uváznete na stejném patře.

Můžete si také vybrat, na kterou loketní opěrku chcete nainstalovat ovladač nebo ovládací páku.

Opěrka nohou

Opěrka nohou na našich schodišťových výtazích poskytuje vynikající stabilitu při jízdě. A její protiskluzová úprava vám umožní bezpečně nasednout i vysednout.

Loketní opěrky

Naše loketní opěrky jsou navrženy tak, aby vám při opírání poskytovaly zvýšené pohodlí a jistotu.

Navíc si můžete zvolit instalaci loketních opěrek v prodlouženém provedení, aby se vám vystupovalo ještě snadněji.

Baterie

Baterie pro schodišťový výtah spotřebovávají velmi málo energie a umožní vám používat schodišťový výtah i při výpadku proudu.

Kolejnice

Kolejnice je součástí, po které se schodišťový výtah pohybuje.

Kolejnice našeho schodišťového výtahu jsou vždy upravené na míru tak, aby kopírovaly ohyby a úhly jakéhokoliv schodiště. Proto vyrábíme rovné, zakřivené i modulární kolejnice – ať už vypadají vaše schody tak nebo onak, vždy máme po ruce kolejnici, která na ně bude pasovat.

Židle

Židle by měla být co nejpohodlnější, zejména pro osoby trpící bolestmi zad a kloubů.

Některé z našich schodišťových výtahů mají polstrovanou a tvarovanou zádovou opěrku, abychom vám zajistili co nejpohodlnější a nejbezpečnější polohu i na těch nejužších schodištích.

Bezpečnostní pás

Bezpečnostní pás

Bezpečnostní pás je základním prvkem všech schodišťových výtahů, zejména pro osoby s vážnými problémy s mobilitou.

Proto jsou bezpečnostní pásy našich schodišťových výtahů navrženy tak, aby byly co nejbezpečnější a snadno se používaly – lze je zapnout jednou rukou a namontovat na pravou nebo levou loketní opěrku. Díky tomu se bez námahy připásáte i v případě, že vaše prsty trápí artróza.

Motor

Právě motor schodišťového výtahu sedačku „táhne“, aby se dostala do jiného podlaží. Naše schodišťové výtahy mohou ujet pět metrů za pouhých 50 sekund.

Sklopná sedadla

Sedadla u většiny schodišťových výtahů jsou sklopná, aby bylo na schodišti více místa ve chvíli, kdy schodišťový výtah nikdo nepoužívá. Díky tomu mohou ostatní členové domácnosti chodit po schodech plnou rychlostí, aniž by jim něco překáželo.

Přizpůsobitelné funkce

Možnost přizpůsobit schodišťový výtah vašemu vkusu a potřebám představuje velké plus. Nabízíme širokou škálu čalounění a povrchových úprav, včetně rozdílných tkanin, barev a povrchových úprav dřeva, takže váš schodišťový výtah může vypadat přesně tak, jak si přejete.

Vždy si rádi dáme práci navíc, jen abychom zajistili, že schodišťový výtah vyhovuje všem vašim potřebám a preferencím.

Jak se schodišťové výtahy nabíjejí?

Baterie našich schodišťových výtahů se nabíjejí automaticky při zaparkování výtahu na horním nebo dolním konci schodiště. Výtahy pro rovná schodiště se nabíjejí také při jízdě po kolejnici.
Ideální je mít schodišťový výtah zapojený v zásuvce, aby byly baterie vždy plně nabité a připravené k použití.

Pokud dojde k výpadku elektřiny, baterie zajistí, že stále budete moci podniknout 15 až 20 jízd – podle toho, jak dlouhé máte schodiště.

Kolik schodišťový výtah spotřebuje energie?

Kolik schodišťový výtah spotřebuje energie

Schodišťový výtah spotřebuje jen minimum energie, přibližně jako vaše rychlovarná konvice. Když si vyberete výtah od firmy Stannah, máte záruku, že vaše pomůcka pro zajištění mobility bude při spotřebě energie maximálně efektivní.

Potřebují schodišťové výtahy samostatný elektrický obvod?

Ne, obvykle ne. Například výtahy Stannah jsou připojeny k zásuvce a využívají tak elektřinu, která je k dispozici v domě.

Pokud není v blízkosti schodiště zásuvka, náš tým najde jiné vhodné řešení.

Jsou schodišťové výtahy bezpečné?

Ano. Schodišťové výtahy jsou jednou z nejbezpečnějších pomůcek pro zajištění mobility pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Naše výtahy mají hned několik součástí navržených za účelem maximální bezpečnosti pro každého uživatele.

Schodišťové výtahy Stannah jsou nejbezpečnější na trhu mimo jiné díky následujícím prvkům:

  • Lze si vybrat z několika druhů bezpečnostních pásů, podle typu pohybového omezení uživatele
  • Naše schodišťové výtahy disponují 10 bezpečnostními senzory v podvozku a spodní části. Jakmile senzory detekují na schodišti překážku, výtah jemně, ale okamžitě zastaví
  • Senzor v sedačce výtahu zajišťuje, že se výtah nerozjede, dokud se pořádně neusadíte a nejste zcela připraveni
  • Baterie fungují i při výpadku proudu
  • Otočný mechanismus umožňuje na konci jízdy otočit židli, takže vždy vysedáte směrem od schodiště

Proč investovat do schodišťového výtahu?

Proč investovat do schodišťového výtahu

Schodišťové výtahy vám nabízejí úplnou svobodu pohybu doma i v okolí.

Díky výtahům Stannah se můžete volně pohybovat mezi patry bez ohledu na to, jakým pohybovým omezením trpíte nebo kolik odpočívadel má vaše schodiště. Dojít do horního patra pro sklenku nebo knihu na nočním stolku tak už není žádný problém.

Investice do schodišťového výtahu také zajistí, že můžete zůstat tam, kde žijete – nemusíte si hledat nové bydlení nebo se stěhovat do denního centra.

Užijte si lepší kvalitu života se schodišťovým výtahem

Pokud vidíte domov jako místo, kde chcete trávit svůj čas, určitě byste měli zvážit investici do schodišťového výtahu. V domě se schodišťovým výtahem se žije bezpečněji. A díky vědomí, že nyní můžete používat schodiště bez rizika pádu, budou i vaši blízcí daleko klidnější.

Nabízíme schodišťové výtahy pro všechny typy schodišť, ať už jsou přímá, točitá, interiérová nebo venkovní. Obyčejně stihneme výtah nainstalovat do jednoho dne – montáž je rychlá, snadná, bez nepořádku a velkých starostí.

Pokud se chcete dozvědět, který z našich schodišťových výtahů vám může znovu dopřát ztracenou svobodu pohybu, kontaktujte nás.

Naši odborníci vám rádi pomůžou najít výtah, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a vašemu domovu.

Související články