Schodišťové sedačky pro osoby se zdravotním postižením

Je schodišťový výtah tou správnou volbou i pro osobu se zdravotním postižením?

Schodišťové sedačky Stannah jsou navrženy s důrazem na jednoduchost a snadné používání. I když trpíte omezenou hybností dolních končetin nebo omezenou hybností celého těla, zjistíte, že schodišťový výtah se velmi snadno ovládá.

Chceme, abyste se po svém domě pohybovali bezpečně a pohodlně, tím máme na mysli, že budete schopni používat schody zcela intuitivně. A to vám schodišťové sedačky Stannah nabízejí – jednoduchost, bezpečnost a komfort osobní nezávislosti.

Stairlifts for Disabled People

Je zcela nezbytné tuto volbu zvážit, protože k obsluze schodišťová sedačka potřebujete být alespoň do jisté míry mobilní. Pokud jste schopni si sami sednout do sedačky a jste schopni se v sedě udržet ve vzpřímené poloze, mohl by být schodišťový výtah tím správným řešením. Pokud jsou však tyto požadavky nad vaše možnosti, pak schodišťový výtah nejspíš není dobrou volbou. Naši školení poradci vám poskytnout veškeré informace ohledně schodišťových výtahů. Pokud se však ukáže, že výtah není vyhovující variantou, pomohou vám najít vhodné asistenční zařízení. Zavolejte nám, abychom se domluvili na možném termínu technické obhlídky vašeho schodiště a byli jsme tak schopni vyhodnotit vaše potřeby a pomohli vám najít ideální řešení.

Jsem na vozíku, mohu i já schodišťový výtah používat?

Ano. Pokud ovšem chcete používat svůj schodišťový výtah samostatně, musíte být schopni se sami dostat z vozíku i na vozík. Schodišťový výtah také není uzpůsoben pro přepravu vozíku, takže případně budete potřebovat ještě další vozík, který pak pro vás bude připraven na konci schodiště.

Chcete-li schodišťový výtah používat, je rovněž nezbytné, abyste byli schopni se udržet ve vzpřímené pozici. Jedině tak můžete být bezpečně usazeni v sedačce po celou dobu, co je výtah v pohybu.

Pokud si nejste jisti, zda je schodišťový výtah pro vás tou správnou volbou, navštivte naši prodejnu a prohlédněte si naše modely na vlastní oči. Můžete si vybraný výtah také vyzkoušet a rozhodnout se, která sedačka vám nejlépe vyhovuje.

Proč jsou schodišťové sedačky Stannah tak bezpečné a tak snadno se používají?

To je velmi důležitá otázka, ale různí lidé mají na ni různý pohled. Proto jsme udělali vše proto, aby naše schodišťové sedačky splňovaly ty nejvyšší mezinárodní bezpečnostní standardy. Věříme tak, že naplníme veškeré představy o pocitu bezpečí.

Snadno použitelný bezpečnostní pás

Hlavním bezpečnostním prvkem, kterým je opatřen každý schodišťový výtah, je snadno použitelný bezpečnostní pás. Bezpečnostní pás se snadno používá, protože:

  • se snadno zapíná
  • můžete ho upevnit jen jednou rukou
  • jedná se o velkou přezku, která se dobře drží, i když vás trápí artróza prstů
  • je umístěn na loketní opěrce, takže když ho chcete použít, nemusíte se natahovat za sebe
  • lze ho namontovat na jakoukoliv stranu sedačky, takže pokud máte jednu ruku silnější než druhou, můžeme dle vašich potřeb pás přizpůsobit

Snadné ovládání

K uvedení výtahu do pohybu stačí zatlačit na ovládací páku ve směru, kterým se chcete vydat. Páčka může být umístěna na libovolné loketní opěrce. Je na vás, na které straně bude pro vás ovládání přirozenější a pohodlnější. To znamená, že ji můžete obsluhovat rukou i zápěstím. Záleží na tom, co vám lépe vyhovuje.

Snadný přístup

Váš bezpečnostní výtah se snadno rozloží. Jednoduše sklopte loketní opěrky a sedák a stiskněte tlačítko pro sklopení opěrky nohou, ta se pak nastaví automaticky (dostupnost této funkce se může u různých modelů lišit). Nemusíte se tak na vrcholu schodiště ohýbat a nepotřebujete, aby vám se sklopením sedačky někdo pomáhal. Pro větší pocit bezpečí jsou loketní opěrky robustnější a poskytují lepší oporu při nasedání a vysedání.  Pokud chcete ještě větší stabilitu, u modelů s širokými opěrkami lze opěrky dodat i v delším provedení, abyste měli pocit lepší opory.

Automatické otočení sedačky

Automatické otočení sedačky je volitelná funkce pro ještě větší bezpečnost. Jde o to, že sedačka se na vrcholu schodiště automaticky otočí. Stačí přidržet ovládací páku a sedačka se s vámi otočí kolmo na podestu a vy tak můžete bezpečněji vystoupit. Sedačka totiž vytvoří bariéru mezi vámi a schodištěm a vy se nemusíte otáčet manuálně. Pokud jste po mrtvici a máte omezenou hybnost jedné části těla, tato funkce vás může zbavit stresu z usedání a zvedání ze sedačky.

Naplánujte si ještě dnes schůzku ohledně zpracování posudku vaší mobility zcela zdarma a nezávazně

Ještě než dostanete svou kalkulaci zdarma, některý z našich odborníků na mobilitu vás navštíví, aby se s vámi osobně setkal. Zhodnotí vaše potřeby a díky vysoké kvalifikaci je schopen vám předložit to nejlepší možné řešení.

Pokud náš poradce dospěje k názoru, že schodišťový výtah není pro vás vhodným řešením, nebude vám tuto skutečnost tajit.  Můžete se spolehnout, že k vám bude vždy upřímný.

Ať už hledáte radu nebo chcete více informací, zavolejte nám ještě dnes a my vám všechny vaše dotazy rádi zodpovíme.