Cesta zákazníka: Kdy je ten správný čas koupit schodišťový výtah?

Co se stane, když už pro vás schodiště není pomocníkem, ale opakující se připomínkou vašeho fyzického omezení?

Autor článku Stannah

Schodiště mohou mít mnoho tvarů a forem. Mohou mít rovnou nebo spirálovou konstrukci; mohou být instalována uvnitř nebo venku; mohou být vybudována z praktických důvodů nebo s ohledem na to, jak vypadají, případně z obou důvodů. Společnou vlastností všech schodišť je to, že určují způsob vašeho pohybu nahoru nebo dolů. Vše je v pořádku, když se cítíte silně a zdravě, ale pak se najednou něco změní. Může se to stát v každém věku. Může to být způsobeno zraněním, přirozeným účinkem stárnutí nebo nástupem artritidy. Problém může být ve vašich kolenních kloubech, v bocích; může být způsoben onemocněním srdce nebo čímkoli jiným, ​​co vám způsobuje bolest při používání schodiště; než si to uvědomíte, nebude pro vás schodiště pomocníkem, který umožňuje pohyb z bodu A do bodu B. Najednou se taková známá a opakující se konstrukce v každodenní rutině stává nepřítelem, kterého se bojíte a který vám nepřetržitě připomíná vaše fyzická omezení.

Rozhodli jsme se napsat o tomto citlivém tématu, protože jsme opravdu chtěli, aby se tento problém řešil originálním, upřímným a pozitivním způsobem. Proto je téměř logické, že jsme použili teorii Joseph Campbell známou pod názvem „Cesta hrdinů“ – „Hrdina s tisíci tvářemi (1949)“. Víme, že příběhy našich zákazníků nejsou jako ságy; tyto příběhy jsou však skutečně smysluplné a emocionální, stojí za to je sdílet. Trochu jsme se rozmýšleli a našli jsme vzorec ve fázích, kterými naši zákazníci obvykle procházejí cestou k rozhodnutí o obnově své nezávislosti ve své domácnosti… a víme, že mnoho z nich se bude týkat této cesty.

Ale proč „cesta“ a proč „hrdina“?

Dokonce i po více než 750 000 instalacích schodišťových výtahů jsme pořád překvapováni každým tím fyzickým a psychickým bojem, kterému čelí naši zákazníci, aby se dostali tam, kde jsou nyní – tam, kde již mohou zdolávat schodiště v pohodlí a bezpečí. Proto je vidíme jako hrdiny skutečného života a opravdu věříme, že jejich příběhy stojí za to sdílet.

Naši zákazníci mají různé příběhy, a tak jsme začali hledat něco, co mají všichni společného. A něco jsme našli. Společným tématem je to, že všichni naši zákazníci procházejí podobným „procesem“ vedoucím k uznání a přijetí nové reality. Procesem, který v žádném případě není snadný. Bez ohledu na kulturu nebo trh mohou některé cesty trvat několik dnů, ale některé také několik let. Po 40 letech podnikání v tomto oboru víme, že za každou touto cestou je archetypální příběh; známe své zákazníky natolik, abychom mohli pochopit jejich překážky, které stojí před jejich cestou. Na konci cesty to skoro vypadá, jako by schodiště samotná nastavovala příběh, který dává našim hrdinům příležitost učit se nebo se setkat se spojenci, které potřebují pro překonávání překážek, pro růst a zralost, pro pozitivnější přístup k životu.

vyzadejte si kalkulaci zdarma

Žádejte bezplatnou kalkulaci na váš schodišťový výtah Stannah

Stačí jediný krok a budete mít všechny potřebné informace, abyste se mohli zodpovědně rozhodnout.

Požádejte o to hned

</div >

Náš hrdina je konfrontován s výzvou: uznání fyzického úbytku

Parkinsonova choroba: příčiny a příznaky.

Díky této dlouhodobé činnosti také víme, že určité stigma a odpor vůči akceptování této pomůcky pro zajištění mobility jsou skutečností, protože mládí a síla byly vždy definicí toho, co je v naší společnosti dobré a žádoucí. Již od staré řecké a římské kultury je staroba považována za fázi úpadku fyzických sil a slabosti, zatímco krása, síla a mládí byly předmětem oceňování. Ve skutečnosti má mnoho lidí, kteří potřebují pomůcky pro zajištění své mobility, obavu, zda si tyto pomůcky mají pořizovat, nebo jsou nervózní z toho, že by měli tyto pomůcky používat před ostatními. Proto se společnost Stannah snaží tato stigmata společně se svými zákazníky řešit, a to pozitivním a upřímným způsobem. Vše začíná správným pochopením a také tím, že necháme svým zákazníkům čas na vlastní cestu. Naše hrdiny nikdy neopouštíme; neustále se pokoušíme zkvalitňovat jejich zážitky na cestě k obnově nezávislosti v domácnostech.

Aby bylo možné splnit sny související se stárnutím, je třeba vzít v úvahu a naplánovat mnoho faktorů. Například sem patří tak jednoduché záležitosti, jako správná obuv, která snižuje riziko pádu, kterého se lidé často obávají, když stárnou; tito lidé mají pocit, že se dostávají do „staré“ kategorie. Vzhledem k tomu, že mobilita se může časem změnit a že úkoly, které jsou dnes snadné, by mohly být zítra obtížné, může se jednat o komplikovaný úkol. Dokonce i samotné přemýšlení o těchto záležitostech může být pro mnohé stresující a depresivní. Proto není správné rozhodování o zlepšování kvality života ničím snadným. Může to být nepochopitelně těžké. A když jsou schody problémem, věci se mohou ještě více zkomplikovat.

Výhoda toho, že se stanete hrdinou na vlastní cestě, může skutečně a pozitivně změnit váš život; přijetí fyzického úpadku a skutečná potřeba schodišťová sedačka je však pro mnoho lidí tím nejtěžším úkolem.

Hrdina odmítá výzvu: „schodišťový výtah do mého domu? Nejsem starý!

Lidé mají tendenci třídit další lidi do různých kategorií. Ve skutečnosti rozdělujeme lidi do kategorií již od počátku civilizace. Když tedy někdo dosáhne věku 65 let, bude považován za staršího občana, a to i tehdy, když se tato osoba sama nepovažuje za starou nebo starší. Bohužel zde ale vždy existuje stigma spojené se „starými lidmi“ a „stářím“, a proto se mnoho lidí obává svůj postupující věk vůbec uznat.

Převedením tohoto zjištění na obtížnost, které čelí mnoho lidí při pohybu na schodišti, je pro nás ve společnosti Stannah známou skutečností to, že tato obtížnost může být způsobena mnoha různými podmínkami. Nicméně, na základě našeho nejnovějšího celosvětového průzkumu trhu jsme si uvědomili, že bolesti kolenou postihují téměř 50% uživatelů schodišťových výtahů – tedy bolesti kolenou způsobené buď zraněním, opotřebením nebo artritickým stavem. To je nejběžnější příklad, takže je to vlastně nejobecnější příběh, který můžeme vyprávět: příběh bolesti kolenou.

Budeme vám vyprávět příběhy žen nebo mužů ve věku pozdních padesáti let / počátku šedesáti let. Ačkoli se v žádném případě nepovažují za „seniory“ nebo „staré lidi“, bojují s bolestmi kolenou, kdykoli se potřebují pohybovat po své domácnosti. Nejčastěji se stává, že se začnou schodišti vyhýbat. Pak, když se bolest zhorší, začnou při chůzi po schodišti popadat zábradlí oběma rukama, nebo dokonce lezou po čtyřech. Ale přesto odmítají pomoc a brání se myšlenkám na použití jakéhokoliv druhu pomůcek pro zajištění mobility. Může se zdát, že lidem, kteří čtou tento článek, je zřejmé, že akceptování pomůcky pro zajištění mobility je nejlepším řešením. Ale pouze ti, kteří si prošli touto cestou, pochopí, jak obtížné je opustit iluzi, že jsme stále „schopni“ zdolávat schodiště stejně jako jsme toho byli schopni dříve, když jsme byli mladší. A to i tehdy, když už to není bezpečné. To je přesně ten čas, kdy si náš hrdina začne vytvářet emocionální nebo strategické bloky mezi sebou a svým cílem.

Hrdina zahajuje svou etapu zkoušek: to může trvat roky!

Nyní si popíšeme naše hrdiny – ještě nevědí, že jsou hrdiny – a nevědí také o své roli zkoušek, která může trvat několik let. Plánují své každodenní aktivity s ohledem na chůzi po schodech (ranní příchod a vyhýbání se návratu zpět nahoru, dokud není čas jít do postele), je to znamení, že je čas uvažovat o změně.

V této fázi cesty naši hrdinové již vědí o tom, že existuje řešení, díky němuž může být proces zdolávání schodiště snadný a bezbolestný. Vzhledem k tomu, že spatřují nákup schodiště jako uznání jejich fyzického úpadku a stárnutí, odmítají toto řešení a místo toho i nadále zdolávají schodiště ve velkých bolestech – a také ve velkém boji, když se snaží zabránit pádu. Dokonce začínají uvažovat o dražším řešení, ve srovnání s tímto schodišťovým výtahem. Uvažují například o možnosti stěhování do jednopodlažního domu, protože to je také spojeno s pomocí při obnově mobility. Jak ale může být jen možné opustit domov, který milujete? Odejít od všech svých vzpomínek a věcí? Přemýšlejte o ceně, kterou by bylo třeba uhradit při stěhování z místa, které nazýváte svým vlastním domovem.

Bohužel, toto odmítání může trvat roky; přitom se zdravotní stav zhoršuje nebo už dokonce dochází k pádům. Naši hrdinové prožívají období zkoušek; nechtějí využívat možnost asistované mobility. Proto k našemu prvnímu kontaktu s našimi zákazníky dochází obvykle po mnoha letech boje a utrpení. Je smutné, že někdy už je to poté, kdy došlo k pádům. Proto je třeba neustále hovořit o prevenci; vždy jsme rádi, když nás rodiny zavolají a my můžeme hledat preventivní opatření a vyloučit zranění jejich blízkých.

Postavte se zlu a porazte je: překonejte psychologické bariéry!

Světový den zdraví: vliv Parkinsonovy choroby na obyčejné pití vody ze sklenice.

V tomto ohledu bývají členové rodiny znepokojeni bezpečností svých blízkých při zdolávání schodiště. Je to nevyhnutelné. Všichni si uvědomují, že jejich blízká osoba už nemůže chodit po schodech sama a hrozí jí nebezpečí pádu. A nakonec naši hrdinové začnou přemýšlet o tom, jaké důsledky budou mít jejich pády nejen na ně, ale také na celou rodinu. Tehdy přicházejí naši hrdinové o své já. Najednou si uvědomují, že mají na práci daleko důležitější věci, než chodit po schodišti. V této fázi získávají naši hrdinové moudrost, kterou potřebují, aby pochopili proces, kterým procházejí; takže nyní dobře vidí, rozpoznávají a cítí, že potřebují udělat další krok k přijetí pomoci, a to nejen kvůli sobě samým, ale pro klid dalších členů rodiny.

Někteří lidé mohou považovat schodišťový výtah za zbytečný luxus. Ale poté, co jsou svědky mnoha případů vážných zranění způsobených pádem na schodišti, budou více než kdy jindy přesvědčeni o tom, že schodišťový výtah je nezbytností pro ně samotné i pro členy jejich rodiny. Představte si, že zase můžete zdolávat schodiště a jít se například podívat na psa nebo vzít prádlo, bez strachu nebo úzkosti! Pokud toto uznáte, budete o krok blíž k tomu, že se stanete hrdinou své vlastní cesty. Tito lidé jsou na správné cestě.

Postavte se zlu a uspějte: nejlepší rozhodnutí bylo učiněno!

Instalace schodišťová sedačka Stannah

Když poprvé navštívíme své zákazníky, nejprve se jim snažíme vždy porozumět a posoudit jejich potíže s mobilitou a porozumět jejich fyzickým omezením a dopadům na každodenní rutinu. Případné otázky: „Jste schopni přenášet věci nahoru a dolů po schodech? Potřebujete se držet zábradlí? Dokážete ujít více než 200 yardů (183 metrů) na plochém povrchu bez pomoci?“ mnohé z nich překvapí; upřímné sebehodnocení je zde ale velmi důležité a naši hrdinové v tomto okamžiku se určitě necítí uraženi.

První zkušenost s používáním nového schodišťová sedačka je obvykle pro naše hrdiny vítězným momentem, stejně jako pro všechny členy jejich rodiny. Všichni se diví, proč se tento úspěch nemohl objevit dříve. Je to proto, že naši hrdinové museli projít procesem učení a změny, aby dosáhli toho, co mají.

Jakmile dosáhnou tohoto okamžiku, stává se skutečností možnost stárnutí ve svém vlastním domě; lidé také poznají, že není třeba se hned stěhovat do nového domu. Výběr elegantní jednoduchosti schodiště místo opuštění vlastního domova a myšlenek na složitost plného pohybu se zdá být nejlepším a nejpraktičtějším rozhodnutím. Problém se schodištěm můžete vyřešit jednoduše a zůstat po zbytek vašeho života ve své domácnosti, beze změn. Se schodišťovým výtahem si můžete svůj cenný majetek uchovat a používat jej v celé své domácnosti. Schodišťový výtah má doma více než 750 000 lidí. Není možné, aby se tolik lidí rozhodlo špatně.

Student se stává učitelem: obhajuje!

 

Instalace schodišťová sedačka Stannah

Náš hrdina prošel všemi předchozími kroky a nyní si uvědomuje, že ostatní jsou tam, kde byl on předtím: daleko od bezpečnosti a nezávislosti při zdolávání schodiště. Ale každý zákazník společnosti Stannah si najde svou „důležitou cestu“ k vítězství a skončí tak, že o tom předává cenné informace ostatním. Tímto způsobem se vždy jako společnost posunujeme dopředu – snažíme se odvrátit bolest a učíme ostatní, jak to dělat. Naši hrdinové budou předávat své zkušenosti ostatním a budou se dělit se svými příběhy. Máme radost z toho, že u většiny našich zákazníků vedly výhody schodišťová sedačka spojené s udržováním nezávislosti a kontroly ke zvýšení kvality života a k ušetření jejich energie pro mnohem zábavnější věci.

Vítězného konce své cesty dosáhlo mnoho zákazníků, což společnost Stannah inspiruje k tomu, aby i nadále pokračovala ve svém poslání spojeném s de-stigmatizací pohybu na schodišti. Potřebujeme překonat odpor vůči pomocným zařízením pro zajištění mobility a zbavit se stigmat vůči těmto pomůckám.

Doufejme, že po malých krůčcích bude ubývat takových zákazníků, kteří pro odbourání psychologických bariér potřebují bolestnou cestu. Nakonec, pokud si koupíte schodišťový výtah dříve, můžete těžit z těchto výhod po mnoho dalších let. Proto je tento příběh velmi důležitý.

Pokud jde o naši společnost Stannah, budeme neustále přemýšlet o svých zákaznících; budeme si stále více uvědomovat význam naší značky a našeho designu; budeme prosazovat individualitu svých zákazníků a propagovat pozitivní postoj ke stárnutí; budeme co nejvíce využívat technologie, které máme k dispozici. Budeme svým zákazníkům pomáhat při jejich cestě k nezávislosti a bezpečnosti ve vlastních domovech.

Chcete nás kontaktovat?

Rádi vám zavoláme. Stačí zadat kontakt.

 

Související články