Který schodišťový výtah je pro mě nejlepší?

Každý člověk je jiný a stejně tak i každý dům. A to platí i pro schodišťový výtah.

Schodišťové výtahy Stannah byly navrženy tak, aby vyhovovaly vám i vašemu domu. Výrobě schodišťových výtahů se věnujeme již více než 40 let, takže jsme se o nich již mnohé naučili. A proto víme, jak vám můžeme pomoci cítit se ve vlastním domě bezpečněji a komfortněji.

Díky správné volbě schodišťová sedačka se přestanete bát používat své schody. Se schodišťovým výtahem Stannah přestanou být schody překážkou a vy získáte zpět svou domněle ztracenou nezávislost.

Stačí se jen rozhodnout, co chcete a potřebujete a který výrobek z naší nabídky vašim nárokům nejlépe odpovídá. Je to jednodušší než se zdá. Naši odborníci jsou tu pro vás a jsou připraveni vás navštívit, abyste společně mohli projít veškeré detaily.

Zatím se zamyslete nad následujícími otázkami,abyste mohli dojít k nejvhodnějšímu řešení.

Zamyslete se nad tím, co potřebujete

Proč se schody staly problémem?

Z důvodů ztráty energie? Máte potíže s koleny? Máte srdeční potíže? Máte strach, že spadnete?

Odpověď na tyto otázky pomůže našim odborníkům vybrat pro vás ten nejvhodnější typ sedačky. Pokud máte potíže s hybností kolen, může být nejlepších řešením opěrka, nebo-li bidýlko. Takovou variantu nabízí náš schodišťový výtah Sadler. Poskytuje oporu vašemu tělu, nenechá ho však klesnout do úplného sedu a ulehčuje tak vašim kolenům. Nastupování a vystupování je tak mnohem jednodušší.

Chcete-li získat větší úsporu místa, pak by pro vás mohla být řešením naše schodišťová sedačka Sienna. Je k dostání ve dvou šířkách. Díky delším opěrkám, je schodišťový výtah Sienna vhodnou volbou, také v případě, že se cítíte nejistě při sedání či vstávání.

Zamyslete se nad tím, co by vám dodalo největší pocit jistoty a bezpečí. Je to větší opěrka nohou pro lepší oporu dolních končetin?

Domluvit si návštěvu u vás doma je snadné, stačí nám jen zavolat. V krátké době k vám dorazí některý z našich poradců, aby vás vyzpovídal a mohl tak zjistit, co je pro vás nejvhodnější. Než se nadějete, bude váš schodišťový výtah nainstalován a vy si najednou nebudete umět představit, jak jste se bez něj mohli obejít.

Zamyslete se nad tím, co potřebuje váš dům

Každé schodiště je jiné. Je vám jistě jasné, že typ schodiště je důležitým faktorem při výběru vhodného schodišťová sedačka. Až se budete rozhodovat, který výtah je pro vás nejvhodnější, promyslete si následující otázky:

  • Je na schodišti odpočívadlo?
  • Kolik schodů má vaše schodiště?
  • Je vaše schodiště přímé nebo točité?
  • Jsou na schodišti nějaké překážky?
  • Máte v domě pouze jedny schody?
  • Kde bude sedačka parkována, když ji zrovna nebudete používat?
  • Na které straně schodiště by měl být váš schodišťový výtah namontován?

Náš konzultant vám pomůže zodpovědět všechny otázky, u kterých si s odpovědí nejste jisti. Změří vaše schodiště od shora dolů, aby mohl navrhnout to nejlepší řešení.

Začněte si prohlížet své schodiště a zvažujte, co by vám nejlépe vyhovovalo. Až k vám přijde náš konzultant, probere s vámi svůj návrh vhodného řešení. Společně se pak můžete rozhodnout, která varianta nejlépe odpovídá vašim přáním a potřebám.

Zažádejte si o obhlídku schodiště zdarma

Potřebujete venkovní či interiérový schodišťový výtah?

Jedná se pouze o jedno schodiště?

Potřebujete pravidelný přístup na půdu?

Potřebujete se dostat do suterénu?

Žijete v městském domě s několika schodišti?

Nejprve se musíte rozhodnout, odkud kam by vás měl schodišťový výtah dopravit. Další krok:

Kudy povede kolejnice?

Měla by vést podél zdi?

Nebo podél zábradlí?

Měli by mít jiní lidé přístup k zábradlí, aby se cítili na schodech bezpečněji?  Pokud ano, pomohlo by jim, kdyby byla kolejnice umístěna na druhé straně schodiště. Schodišťový výtah se montuje na schodiště, nikoliv na zeď, a může tak být umístěn na kterékoliv straně.

Kolejnice schodišťová sedačka jsou kompaktní.  Neblokují schody, takže ostatní lidé je mohou pohodlně používat. Každá sedačka se dá úhledně sklopit, takže si nemusíte vybírat mezi schodišťovým výtahem a schody, budete mít obojí.

Kde bude sedačka parkována, když ji zrovna nebudete používat?

Máte na konci nebo na začátku svého schodiště podestu?  Chcete, aby sedačka neblokovala cestu?

Máte-li úzké schodiště, možná by se vám líbilo, kdyby mohla být sedačka zaparkovaná za rohem a nezabírala tak moc místa.

Mohly by někde překážet dveře?

Žádný problém. Máme sklopnou kolejnici, která se zvedne, když výtah není používán.  Proto, i když máte hned pod schodištěm nebo nad ním umístěny dveře, budete je moci používat i po instalaci schodišťová sedačka.   Když se schodišťový výtah začne pohybovat, kolejnice se automaticky sklopí.

Díky volitelným prvkům, jakým je i tato sklopná kolejnice, jsou naše schodišťové výtahy ještě adaptabilnější a nabízejí vám více možností.

Jak je při výrobě schodišťová sedačka zajištěno, že bude vyhovovat vašim potřebám?

Každou část schodišťová sedačka lze přizpůsobit vašim potřebám, od kolejnice až po typ sedačky. Pokud máte přímé schodiště, bude rovná kolejnice uříznuta tak, aby na milimetr přesně odpovídala délce vašich schodů.  U točitého schodiště, musí být kolejnice dokonale zahnutá, aby přesně obkroužila každou otočku.

Dále si můžete vybrat vhodný typ sedačky, který chcete na kolejnici nasadit. Chcete, aby měla sedačka delší opěrky rukou? Širší sedák? Chcete místo sedačky opěrku, nebo-li bidýlko? Zajímá vás široká nabídka potahů? Můžete mít také širší opěrku nohou nebo opěrku nohou se zkosením doleva nebo doprava?

Naši poradci jsou speciálně školeni, aby našli takový schodišťový výtah, který bude pro vás i váš dům nejvhodnější.  Začněte zvažovat, co by se vám líbilo, ale vezměte v úvahu také rady našich poradců. Vědí, jak vám pomoci znovu získat přístup do celého domu a zajistit vám pohodlí a bezpečí.

Zavolejte nám ještě dnes a naplánujte si bezplatnou návštěvu u vás doma

800 196 196

Případně žádejte, abychom vám zavolali zpět

Pokusíme se vám zavolat během následujících 24 hodin